Gastronómia, Umenie, Umenie módy

Ako zvládnuť Valentín s ľahkosťou

Páni, opäť je tu ten čas. O pár dní nás všetkých čaká oslava Valentína a mnohí nemáme ani potuchy, čo pre našu milú podnikneme, nieto ešte, čo jej darujeme. Západniarsky sviatok, ktorý sa, zdá sa, v našich končinách pevne udomácnil, však každoročne nadobúda na svojich rozmeroch. Preto je najvyšší čas zamávať a zaželať zbohom povrchnému pripomenutiu srdiečkovou čokoládou. V dnešnej dobe je nutné, aby sa každý z nás patrične zamyslel nad tým, ako Valentín strávi. Inak sa môže ľahko stať, že počas toho budúcoročného vám bude spoločnosť robiť akurát tak ovládač od televízora a mrazená pizza. Aby ste však tento rok zahviezdili, prinášame vám tajný kľúč, ako Valentín zvládnuť ľavou zadnou.

Krok 1: Vymyslite program

Sedenie doma na gauči je dobrý plán v prípade, že má vaša partnerka chrípku a štyridsať-stupňové horúčky. Je treba byť tak trochu kreatívny (nie, paintball a motokáry nie sú dobrá voľba). Tento rok padá Valentín na pracovný deň, a preto je veľká šanca, že budete musieť pracovať len s večerným programom. Vyberte však niečo, čo je neobyčajné a nerobíte to stále.

Náš tip je návšteva koncertu vážnej hudby, ktorý zaškrtáva všetky potrebné políčka. Je to udalosť, ktorá má okolo seba auru výnimočnosti, a navyše na takéto koncerty sa mnohí z nás nevyberajú často. Nemáte ani potuchy ako sa vybrať na koncert? Nahliadnite do nášho článku, ktorý vám prezradí všetko potrebné.

Po skvelom koncerte je potrebné dať si dobrý drink. Zamierte do naozaj dobrého baru alebo skúste namiešať drinky sami. Keď pôjdete podľa receptov od najlepších barmanov, určite zabodujete.

Krok 2: Večera

Láska ide cez žalúdok… Vieme, klišé, ale o to pravdivejšie. Večera je jedným z najdôležitejších komponentov celého Valentína, ak nie dokonca jeho hlavným. Viete, čo je však zabijak romantiky? Preplácané menu, ktoré do seba musíte rýchlo nahádzať, len aby ste uvoľnili miesto ďalšiemu nedočkavému páru. Varte preto doma! Najmä ak nie ste práve známy pre svoje kuchárske schopnosti, pokus o vlastnoručne uvarenú večeru vám vyhrá neskutočné body. Garantujeme vám, že si to vaša partnerka bude vážiť viac ako večeru za 300 eur. Neviete ako? Tu je zopár receptov, ktoré zvládne aj ten, kto nerozozná cesto od malty.

Krok 3: Darček

Krok 3 je najzásadnejším zo všetkých, a preto je stratégiu nutné rozdeliť do viacerých menších úloh.

Úloha 1: Čokoláda

Aj keď sme v úvode naznačili, že s čokoládou si nevystačíte, bola by chyba nezahrnúť ju do dokonalého plánu. Supermarketové srdiečka však nechajte na inokedy, vo svete je dnes už tisíce malovýrobcov zaujímavej čokolády. 86 % horká čokoláda s príchuťou dymovej single malt? Nech sa páči, plnou parou vpred!

Úloha 2: Kvety

Kvety sú rovnako ako čokoláda povinnou jazdou. Ak neviete, aké sú jej obľúbené, voľte radšej sezónne. No čo vám budeme rozprávať, tu je presný návod od odborníka z odboru.

Úloha 3: Hlavný darček

Páni, prehrabte partnerke zásuvky. Získate tak skvelú predstavu o tom, akú kozmetiku používa či aký štýl šperkov rada nosí. Triafajte sa v intenciách drobných šperkov ako náušnice či náhrdelník, prípadne parfum a rúž. A ak sa náhodou netrafíte, hoďte to pokojne na nás.

Krok posledný: Patrične sa oblečte

Posledný krok by mal byť sám o sebe samozrejmý. Či sa chystáte na práve spomínaný koncert alebo varíte doma večeru, dajte si námahu obliecť sa. Je to deň, ktorý predsa nie je obyčajný. Berte to však všetko so zdravým rozumom. Vo fraku sa vám budú tie cestoviny variť asi trochu nepohodlne, a naopak teplákmi vo filharmónii partnerku oblečenú v gala asi nenadchnete. Tu máte preto návod, ako sa obliecť na akúkoľvek príležitosť.

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest