Umenie módy, Zo zákulisia značky

Ako vznikajú kolekcie Alain Delon

Rovnako ako v gastronómii, aj v módnom priemysle, ak chcete vytvoriť kvalitu, musíte použiť kvalitné ingrediencie. U nás v Alain Delon sa snažíme, aby vám každý kúsok nášho/vášho oblečenia robil radosť dlhé roky. Preto starostlivo vyberáme kvalitné a certifikované materiály od našich dlhoročných partnerov v Európe, dizajn kolekcií pedantne tvoríme s ohľadom nielen na módne trendy, ale aj praktickosť a nositeľnosť.

Pred tým, ako sa oblečenie dostane do výkladov predajní a na stránky nášho e-shopu prechádza dlhým procesom. Poďte s nami nahliadnuť do našej „kuchyne“ a pozrite sa na vznik nášho/vášho oblečenia od úplného začiatku.

Kvalita je pre nás prvoradá

Čas v módnom priemysle plynie trochu inak, kolekcie veľkých módnych domov sa pripravujú s niekoľkomesačným až niekoľkoročným predstihom. My sa snažíme optimalizovať naše skladové zásoby podľa vášho záujmu, a nevytvárať tak zbytočný textilný odpad, preto minimalizujeme čas prípravy nových kolekcií. Aj napriek tomu naši dizajnéri vyberajú materiály rok predtým, ako ich uvidíte v obchode. Navštevujú veľtrh Première Vision v Paríži aj medzinárodnú výstavu pánskej módy Pitti Uomo vo Florencii či výstavy v Berlíne. Na tých vystavujú značkové firmy, ktoré s ročným predstihom prezentujú trendy, týkajúce sa typov a kvality materiálov, farebného prevedenia, vzorov, strihov aj technologického spracovania modelov.

Pri každom type produktov sa, samozrejme, pozeráme na iné veci, inak sa predsa „správa“ oblečené sako a inak polokošeľa, no podstata je všade rovnaká – chceme pre vás to najkvalitnejšie.

Naši dodávatelia

Dlhoročne spolupracujeme s dodávateľmi kvalitných materiálov, ktorí berú ohľad na životné prostredie. Certifikácie, ktoré tieto materiály majú, zaručujú, že nie sú škodlivé pre ľudí ani životné prostredie. A toto sú naši najčastejší dodávatelia materiálov.

Košele šijeme z materiálov od spoločnosti Getzner založenej už v roku 1818. Rodinná firma GETZNER TEXTIL AG. dnes patrí k najlepším výrobcom košeľových materiálov. Vďaka spojeniu tradičného spracovania bavlny s modernými technológiami je materiál nielen prvotriednej kvality, ale aj pohodlný na nosenie a ľahký na údržbu.

Vlnené obleky u nás kúpite najčastejšie z vlny od talianskej spoločnosti Zignone založenej v roku 1868, ktorá patrí k najrenomovanejším výrobcom vlnených látok.

A napríklad ľanové saká z našej aktuálnej kolekcie pochádzajú takisto z Talianska, kde značka Ormezzano vyrába materiály pre tie najvyhlásenejšie módne domy po celom svete, pričom si stále zachováva hodnoty kvality, ktoré firme vštepili sami zakladatelia Ormezzanovci ešte v roku 1924.

Materiály sa snažíme brať v menších sériách vo viacerých druhoch, aby ponuka v našich predajniach bola dostatočne pestrá.

Záleží nám na detailoch

Po výbere správnych „ingrediencií“ dochádza k ich spracovaniu do strihov. Náš hlavný dizajnér kreslí, kombinuje a dolaďuje jednotlivé detaily – pri košeliach napríklad typ goliera, tvar manžiet či farbu gombíkov… Pri oblekoch dĺžku saka, šírku klop, zapínanie (jednoradové, dvojradové), počet gombíkov, rázporky, dolnú šírku nohavíc… Dôležité je takisto vnútorné spracovanie modelov – kvalita, farba a spracovanie podšívky pri sakách či kabátoch, ale rovnako aj spracovanie vnútra bez podšitia či s polopodšitím. Pri pulóvroch a svetroch berieme do úvahy zimný či letný charakter, ktorý sa odzrkadľuje na gramáži použitej priadze (bavlna, kašmír, vlna, akryl…), vzory pletenia, tvar výstrihu (napríklad O alebo V)…

Vzorky testujeme na vlastnej koži

Každý model „vzorujeme“, aby sme mali konkrétnu predstavu so všetkými detailmi. Následne posudzujeme nielen vzhľad jednotlivých modelov, ale aj ich funkčnosť a komfort pri nosení. Názor to nie je subjektívny, do posudzovania sa prostredníctvom našich asistentiek predaja zapájate aj vy, naši zákazníci. Vďaka nim totiž vieme, čo sa vám páči, aké ste mali pripomienky k predošlým modelom a nové kolekcie prispôsobujeme čo najviac vášmu dopytu. Niektoré modely ešte ako vzorky sami nosíme, aby sme presne vedeli, ako „sa nosí“, ako reaguje či aká je starostlivosť o tento materiál.

Až po tom, ako modely prejdú „testom“, zadáme do našich partnerských fabrík (o košeliach sme písali tuo oblekoch a sakách tu) objednávku už s presným počtom kusov modelov v jednotlivých strihoch a veľkostiach. Tu vychádzame zo štatistík predaja, našich zásob aj od potrieb trhu. Je to hotová alchýmia, ale o tom by už vedel rozprávať náš kreatívny riaditeľ Ján Smatana. Prečítajte si starší rozhovor s ním v našom Žurnáli.

Cirkulárna ekonomika v praxi

Ako sme už spomenuli, vďaka systematickej a premyslenej výrobe nemáme v sklade takmer žiadne nepredané oblečenie. Dizajn kolekcií tvoríme s ohľadom nielen na módne trendy, ale aj praktickosť a nositeľnosť. Snažíme sa optimalizovať naše skladové zásoby podľa záujmu zákazníkov, preto kolekcie tvoríme s čo najmenším časovým predstihom. Materiály nakupujeme v menších sériách vo viacerých druhoch, aby ponuka v našich predajniach bola dostatočne pestrá.

Kolekcie značky sú v predajniach pravidelne aktualizované. Staršie produkty putujú do outletových predajní a sú stále dostupné v ponuke nášho e-shopu. Za viac ako 20 rokov fungovania firmy na Slovensku sa ale, prirodzene, stalo, že sa nejaký kus oblečenia z predaja stiahol – drobné poškodenia, ktoré vzniknú napríklad pri prezliekaní figurín síce neznehodnotia oblečenia natoľko, aby bolo spálené, vyhodené či inak zničené, no do predaja už ísť nemôže. Aspoň nie v takejto podobe. My nášmu oblečeniu v takomto prípade dávame nový život.

O našej dlhodobej spolupráci s NOSENE a kolekcii Renewals by NOSENE x ALAIN DELON si môžete prečítať tu.

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest