Cestovanie

7 tipov, ako sa zbaliť do príručnej batožiny

Je málo vecí, ktoré my muži kolektívne nenávidíme viac ako balenie. Samotný akt skladania vecí a zúfalý tetris, aby sa ten nešťastný kufor konečne zavrel je najhoršou formou manuálnej práce na svete. Potom dorazíte do destinácie a všetky vaše veci vyzerajú akoby na nich tri dni spal váš domáci miláčik…

Leto je v plnom prúde a táto trauma nás všetkých pri zasnených predstavách o slnečnej dovolenke prenasleduje stále viac a viac. Preto je tu na pomoc náš guide! Skondenzovaný a vydestilovaný návod, ako sa zbaliť nech idete kamkoľvek a kedykoľvek. Bon Voyage….

Ekonomizujte

Trend nízkonákladového lietania nám sprístupnil mnohé destinácie za pár drobných, priniesol však so sebou problém balenia. Nepriplácajte zbytočne za batožinu, pri správnej stratégii vám stačí na celý týždeň jeden príručný kufor.

Vytvorte si bojový plán

Na posteľ si pred seba položte všetko, čo budete na cestu potrebovať. Získate tak prehľad o tom, čo a v akom poradí do kufra uložíte. Znie to ako otrava, ale v závere vám to ušetrí kopu behania po byte a snaženia sa zúfalo pribaliť do batožiny zabudnuté veci.

Zmaximalizujte priestor

Do topánok, ktoré balíte do kufra, zrolujte ponožky. Ušetríte nielen miesto, ale zabránite aj tomu, aby sa Vám topánky v kufri “zmačkali”. Navyše, topánky si vždy zabaľte do látkového obalu. Predídete tak nechceným škrabancom na koži. Spodnú bielizeň si uložte na spodok kufra do priehlbín. Získate tak rovnú plochu v spodnej časti a zároveň ušetríte miesto.

Koniec pokrčeným košeliam

1. Košeľu položte na rovnú plochu prednou stranou dole.

2. Zohnite rukávy a preložte spodnú časť košele asi do tretiny celej jej dĺžky.

3. Prehnite späť vrchnú časť a získate tak kompaktný štvorec.

Poskladané košele poukladajte na seba, goliermi naproti sebe. Vytvoria tak rovnú plochu a goliere ostanú nepokrčené. Košele vždy umiestnite do druhej časti kufra, aby mali dostatok priestoru.

Využite každú medzeru

Tričká a polokošele si zložte rovnako ako košeľu. Potom ich však preložte napoly ešte raz a poukladajte do nevyužitého priestoru v kufri. Po vybalení ostanú rovné a vy ste ku všetkému získali opäť miesto k dobru.

GRAND FINALE

Najväčšia dilema prichádza na záver. V cieli potrebujem sako, nechcem v ňom však cestovať. Našťastie, máme riešenie.

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest