Umenie módy

Fenomén Pitti Uomo

Prehliadka štýlu, elegancie, trendov a zaujímavých inšpirácií každoročne láka do talianskej Florencie tisícky návštevníkov. Najväčšia udalosť pánskej módy na svete Pitti Uomo sa koná dvakrát ročne (v januári a v júni) už od roku 1972. Prečo je taká zaujímavá?

Jej 95. ročníka sa zúčastnilo okolo 36 000 návštevníkov. Za štyri dni vygenerovali módni blogeri, influenceri, a zástupcovia médií viac ako 9 000 postov a 3 milióny interakcií na sociálnych sieťach (zdroj: Launchmetrics), čo svedčí o naozaj masovom záujme. Veľtrh nie je otvorený pre verejnosť, môžu sa ho zúčastniť len predajcovia, obchodníci a dodávatelia. Tí ho navštevujú s cieľom inšpirovať sa trendmi nadchádzajúcej sezóny a dohodnúť nové kontrakty. No čoraz väčší záujem vzbudzujú návštevníci z radov blogerov, influencerov a tzv. tvorcov obsahu, ktorí vedia, že ak chcete zaujať, svoj outfit nemôžete podceniť.

Pitti-Uomo-3

Pitti peacocks

Veľtrh sa koná vždy v niekoľkých pavilónoch starej pevnosti, no „módne divadlo“ sa koná aj v areáli. Je to miesto, kde uvidíte najviac nastajlovaných mužov pohromade, ktorí vás presvedčia o tom, že pánska móda ani zďaleka nie je nudná.

Pitti-Uomo-3

Stačí sa prechádzať, pozerať okolo seba a nasávať neopozeranú či vizuálne inak zaujímavú inšpiráciu. Ľudia sú na cvakanie fotoaparátov zvyknutí, mnohí z nich to dokonca očakávajú a pózujú. Tzv. „Pitti peacocks“ sú už niekoľko rokov maskotmi Pitti Uomo.

Talianskej móde dominujú jednoduché dobre padnúce strihy a kvalitné materiály. Ležérna elegancia, kombinovanie vzorov a farieb či vrstvenie kričali z každej strany. No v móde je najdôležitejšie, na nič sa nehrať a cítiť sa dobre. Nech vás streetstyle z Pitti Uomo 95 pobaví aj inšpiruje.

Pitti-Uomo-5

Pitti-Uomo-3

Pitti-Uomo-4

A vidíme sa vo Florencii na Pitti Uomo 96 od 11. – 14. júna 2019.

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest