Style Guide, Svadba, Umenie módy

Ako sa obliecť na vlastnú svadbu

Opäť je tu ten čas v roku – láska je vo vzduchu a na zámkoch, mestských úradoch či v reštauráciách rodiny oslavujú svadby.

Či je tá vaša veľká alebo malá, pozornosť sa zaručene točí len a len okolo nevesty, a je to tak správne. Ženíchovi často ostáva na realizáciu len to jedno jediné, outfit, v ktorom sa v ten veľký deň objaví pred oltárom. Páni, máme na práci len jedinú vec, a napriek tomu to často dopadne tak…nijako.

Mnohí z nás sa ženia len raz v živote, prečo teda na svadobných fotkách nebyť za muža dňa? Napokon, aj nevestu ihneď rozoznáte v dave, tak prečo nie ženícha?

„OK, Alain Delon žurnál, čo si však môžem na seba obliecť, aby som nevyzeral rovnako ako hostia? Však na obleku sa nedá nič vymyslieť!“

Nebojte sa, bežíme vám na pomoc! Tu sú tipy, ako na vlastnej svadbe zaručene zabodujete.

Svadba podľa vašich predstáv

Svadobný oblek si teraz v našich predajniach aj v e-shope kúpite už od 299 eur. Ak si k nemu kúpite aj košeľu, topánky a opasok, môžete získať celkovú zľavu až do výšky 150 eur.*

Naše obleky a košele sú s láskou šité na Slovensku z tých najkvalitnejších európskych materiálov. Doplnky, ktoré u nás nájdete, vznikli v dielňach na Slovensku a v Českej republike. Topánky vyrábame v malej španielskej manufaktúre, ktorá sa už od roku 1899 venuje ručnej výrobe tej najkvalitnejšej obuvi.

* Zľavu nie je možné kombinovať s inými zľavami, akciami a vernostným klubom.

Smoking

Aj keď podľa etikety by sa smoking, alebo Black Tie, mal nosiť až po 19. hodine, je často tradičnou voľbou. Ak chcete pôsobiť elegantne, na štýl Jamesa Bonda, nemusíte čítať ďalej. Nielenže vyzerá skvelo, je využiteľný aj do budúcnosti – na ples, prípadne na návštevu opery. Ak chcete dodržať dress code, jednoduchý smoking s čiernym motýlikom je vaša jediná voľba, ak však chcete dodať svadbe trochu farieb môžete ho zvýrazniť farebnou šerpou a motýlikom, ktoré mu dodajú trochu fantázie.

Čierny oblek

Čiernym oblekom človek nikdy nič nepokazí, a každý pán by mal mať aspoň jeden doma. Je univerzálnou, avšak vysoko elegantnou voľbou, ktorá na svadbe s určitosťou ženícha vyzdvihne do popredia. Dávajte si však pozor, aby ste nevyzerali, že práve idete z iného rodinného podujatia, na ktorom sa nosí čierna… Fantasticky k čiernej vyzerá bordová žakárová vesta s ascotom. Jemné detaily, ako napríklad špicaté klopy, obleku navyše dodajú ten správny šmrnc.

 

Tmavomodrý oblek

Obleky nenosím, na čo mi bude smoking… Pre vás, páni, je tu tmavomodrý oblek. Skvelá svadobná voľba pre tých, ktorí obleky v bežnom živote príliš nenosia. Vďaka jeho všestrannosti ho v budúcnosti využijete aj na iné príležitosti, ako napríklad do divadla, alebo do práce na rokovania, keď vás príde navštíviť generálny z centrály. Na svadbe si namiesto klasickej kravaty dajte funky motýlika a ste pripravený vstúpiť do dospeláckeho života.

Náš TIP: Ako si vybrať oblek tak, aby naozaj sedel.

 

Farebný oblek

Ak je vaša svadba poňatá v netradičnom štýle a vy hľadáte outfit, ktorý všetkým vyrazí dych, skúste zvoliť nezvyčajnú farbu, ktorá vynikne.

Stále populárnejšie sú bledomodrá či béžová – hodia sa špeciálne na záhradné svadby počas dňa. Alebo máte odvahu na niečo šialené ako zelená či hnedá? Správne nakombinované budú pôsobiť fantasticky!

Ak máte záujem o niečo špeciálne, navštívte náš Salón šitia na mieru (v Eurovea Bratislava).

V prípade, že si neviete poradiť s veľkosťou či strihom vášho budúceho svadobného obleku či smokingu, zastavte sa v ktorejkoľvek z našich predajní a náš odborný personál sa o vás postará.

Ak sa na svadbu chystáte túto „sezónu“ ako hosť, nechajte sa inšpirovať naším Svadobným Style Guide-om.

Prečítajte si aj náš článok s tipmi, akú košeľu si obliecť na svadbu.

Ďalšie články o svadobnej tematike nájdete v kategórii Svadba.

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest