Style Guide, Svadba

Akú košeľu si obliecť na svadbu

Počas plánovania svadby mladomanželia stoja pred nekonečným množstvom rozhodnutí. Máloktoré z nich je však také dôležité, ako to, čo si oblečú. Zatiaľ čo nevestine šaty sa dostávajú do stredobodu pozornosti dlho pred svadbou, na ženícha sa často tak trochu zabúda. Áno, tí zodpovednejší majú svoj oblek nachystaný v šatníku už mesiace vopred, čo si však budeme hovoriť, väčšina z nás si to nechá na poslednú chvíľu.

Napriek tomu, že internet je plný rád, aký oblek si vybrať na tento výnimočný deň, po vstupe do obchodu sa na vás vyvalia tisíce možností, z ktorých začne bolieť hlava aj tých najvytrvalejších. Naše rady, aký oblek si vybrať na svadbu nájdete tu.

Keď už máte jasno v tom najhlavnejšom a tešíte sa z úspechu, vedzte, že na vás čaká ešte jedna nemenej dôležitá úloha, a to vybrať si správnu košeľu. Niečo, na čo sa v tom zhone často myslí ako na úplne posledné, je však oveľa dôležitejšie, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Klasická biela

Než sa pustíme do školenia, je dobré si povedať, čo myslíme pod pojmom klasická košeľa. Je hladká, biela, bez vzoru a hlavne má zapínanie na tradičné gombíky… Jednoducho taká, ktorú si vezmete bežne do kancelárie.

A hoci sa vraví, že s klasikou nikdy nič nepokazíte, pri svadbe tomu tak úplne nie je. Napokon, ide o jednu z najslávnostnejších udalostí vo vašom živote, a preto s klasickou bielou košeľou je treba byť opatrný. Môžete ju zvoliť v prípade, že svadbu ladíte v menej formálnom štýle a oblečiete si napríklad bledomodrý oblek.

Trochu elegancie

Najbezpečnejšou voľbou na svadobnú slávnosť je nielen pre ženícha tradičná biela košeľa, ktorá má zapínanie manžiet na manžetové gombíky. Dáva celému outfitu slávnostný nádych, ktorý si takáto udalosť zaslúži. Noste ju s akýmkoľvek oblekom – tmavomodrým, svetlomodrým, alebo dokonca aj so smokingom, nemôžete šliapnuť vedľa. Dokonca, ak chcete slávnostný look posunúť o level vyššie, zvoľte košeľu, ktorá ma skryté zapínanie.

Je tu však jeden veľký výkričník. Košeľu s manžetovými gombíkmi noste na svadbu výlučne s motýlikom, kombinácia s kravatou je príliš biznisová.

Vzory aj na svadbe

V prípade, že hľadáte niečo iné, zaujímavé a luxusné, poobzerajte sa po bielej košeli, ktorá má v sebe biely vzor. Musí však byť len jemný, taký, ktorý vyzdvihne jej eleganciu. Určite sa vyvarujte niečoho výrazného.

Slávnostný champagne

Ak sa vaša nevesta rozhodne pre šaty v inom odtieni bielej, napríklad v smotanovej farbe, berte ohľad na odtiene aj vy pri výbere košele. Ak by ste si totiž obliekli snehovobielu košeľu, môžu jej šaty pri vás pôsobiť trochu zašednuto či zažltnuto. Pre tieto prípady je tu výber košieľ vo farbách champagne, alebo po slovensky povedané v smotanovej farbe. Je to elegantná voľba, ktorá keď je doplnená o jemný lesklý vzor, vyzerá skutočne luxusne.

Po polnoci

Mnohí pri plánovaní svadby zabudnú na jednu kľúčovú vec. Počas celého dňa, keď si z vás bude chcieť každý z hostí kúsok ukrojiť zrazu zistíte, že sa cítite, ako keby ste strávili dva dni nonstop v práci. Máločo vás osvieži tak ako prezlečenie sa do čistej, čerstvo vyžehlenej košele, a preto mať jednu rezervnú v zálohe bude záchrana. A keď sa už prezliekate po polnoci, prečo outfit trochu neoživiť? Ak nemáte na sebe smoking, ale čierny či modrý oblek, najlepšou alternatívou je jemne ružová košeľa, vďaka ktorej budete vyzerať stále slávnostne, avšak aj tak trochu odviazane.

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest