Style Guide

Ako sa obliecť do divadla a na iné kultúrne podujatia

Jeseň okrem vetra, zimy a dažďa prináša zo sebou novú kultúrnu sezónu. Divadlá plnia svoj program novými a novými predstaveniami, koncertov je všade neúrekom. Opäť tak v hlavách mnohých z nás začína blikať otáznik s problémom dress code. Najmä v dnešnej dobe, keď si mnohí stále menej a menej dávajú záležať na formalitách, môžu vzniknúť nepríjemné situácie z nevhodného outfitu. Preto si v rámci ďalšieho vydania nášho Style Guidu berieme na mušku dilemu, ako túto jeseň absolvovať akékoľvek podujatie s ľahkosťou.

Chystáte sa do kina?

Kde je napísané, že do kina musíte ísť v starých rozťahaných džínsoch a mikine? Pohodlie a štýl nie sú predsa opozitá. Skúste namiesto modrých riflí tentokrát siahnuť po niečom inom vo farbách ako je hnedá, alebo piesková. Mikinu vymeňte za jednoduchý véčkový pulóver, a aby to nebola až taká nuda, oživte celý outfit vzorovanou košeľou. Vaša polovička to určite ocení.

Rock, jazz, pop

Či sa chystáte na príjemne strávený večer v jazzovom klube, alebo do Incheby na koncert svojej obľúbenej kapely, nikdy nie je na škodu sa trochu oháknuť. V prípade, že nejdete práve na koncert Guns n’ Roses, čierne džínsy v kombinácii s bielou alebo fialovou košeľou doplnené o pohodlné svetrové sako sú ideálnou kombináciou. Ani príliš formálne, ani príliš casual. Také niečo medzi.

Divadlo

Ak dnes zavítate na akékoľvek predstavenie do divadla, na prvý pohľad zistíte, že sa okolo vás nachádzajú ľudia oblečení v spektre od mikín až po obleky. Čo sa však patrí a čo nie? Otázka by skôr mala znieť, na aké prestavanie idem. Je to premiéra? Idem do Národného divadla alebo študentské predstavenie? Ak ste v rozpakoch, nezabudnite, vždy je lepšie byť oblečený príliš dobre (overdressed) ako príliš zle (underdressed).

Zlatá stredná cesta, ktorá však nikdy nesklame, je elegantné vlnené sako doplnené o oblekové nohavice. Získate tak versatilný outfit, vďaka ktorému budete vyzerať super bez toho, aby ste budili dojem, že ste práve vyšli z kancelárie.

Opera či klasická hudba

Keď budete nabudúce stáť pred šatníkom a rozmýšľať, či si naozaj musíte zobrať oblek na koncert klasickej hudby či operu, radšej ihneď aj prestaňte. Cez toto pravidlo vlak nejde. Oblek je základný prvok a v čomkoľvek menej elegantnom budete oblečený zle. Ak chcete spraviť dojem, čierny oblek à la James Bond je neporaziteľný. Rovnako tmavomodrý oblek je skvelou alternatívou k čiernej.

V prípade, že by ste však chceli trochu vytŕčať z radu, nie je nič zlé na troche kreativity. Vymeňte vaše tradičné čierne sako za bordové alebo zamatové.

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest