Style Guide

Style Guide – Vyhrňte si rukávy

Horúce leto volá po krátkych rukávoch a šortkách a na svete je len pár vecí lepších ako v strede augusta vyjsť von sporo odetý so šľapkami na nohách. Bohužiaľ, mnohí z nás môžu o luxuse home office v strede leta len snívať, a tak nám neostáva nič iné len si na seba obliecť dlhé nohavice a košeľu a prepotiť cestou do práce ekvivalent menšej vodnej nádrže. Prečo však aj napriek tomu nedodať vášmu telu čerstvý vzduch? Alain Delon Žurnál prichádza opäť na pomoc. Tu je návod, ako si vyhrnúť rukávy a nohavice a vyzerať pritom štýlovo.

Rukávy hore!

Poznáte to… Vyhrniete si rukávy na košeli, len aby vám o päť minút spadli späť na predlaktie… Alebo ešte lepšie, vyhrniete si rukávy a o päť minút sa vám prestanú prekrvovať končatiny.

Pritom je to také jednoduché, stačí dodržať tieto tri kroky:

1. Rozopnite si všetky gombíky, vrátane vnútorného a vyvráťte manžetu košele naruby.

2. Prehnite manžetu tak, aby sa celá zabalila do košele.

3. Prehnite záhyb ešte raz, zatiaľ čo dodržíte šírku manžety.

Kľúčom k štýlovo vyhrnutej košeli je správna dĺžka. Preto jej prehnite rukáv trikrát tesne nad lakeť. Príliš dlhý – a nevyhnete sa štýlu politik na billboarde, príliš krátky – a na ulici vás budú mať za člena boybandu z deväťdesiatych rokov.

Ukážte členky

OK, rukávy si dnes vyhŕňa každý druhý. K dokonalému letnému outfitu à la talianska riviéra však neodmysliteľne patria vyhrnuté nohavice. Prečo sa teda neobliecť aj do práce ako na dovolenke?

Je to ešte jednoduchšie ako pri rukávoch:

1. Manžetu na nohaviciach zahnite v šírke asi jeden centimeter.

2. Prehnite manžetu ešte dvakrát po sebe.

3. Jemne zatiahnite zohnutú časť, akoby ste sa ju snažili roztvoriť. Tým nohavice sadnú.

Pri vyhrnutých nohaviciach sa fantázii medze nekladú. Výsledný záhyb by však mal končiť asi centimeter nad vaším členkom. Ak ich potiahnete príliš vysoko, budete vyzerať, že vám vytopilo pivnicu. Nezabudnite tiež na slim fit nohavice, bez nich vyhŕňanie fungovať nebude. Teda, bude, ale opäť sme pri téme móda z deväťdesiatych rokov.

A samozrejme, páni, ponožky, prosím, nechajte doma! Teda aspoň tie, ktoré je vidieť.

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest