Style Guide

Style Guide – 4 polokošele, ktoré nesmú chýbať vo vašom šatníku

Letné popoludnia strávené na terasách s pivom v ruke modernému gentlemanovi možno prinášajú ďalšie módne výzvy, s ktorými sa musí vysporiadať. Sú to sparné dni v kancelárii, víkendové túlanie sa po uliciach a všetko medzi tým. Navyše sa k tomu primotá, samozrejme, dovolenka, týždeň či dva promenádovania sa v plavkách, kde je potrebné aspoň večer predviesť svoju kreativitu v oblasti obliekania.

Na všetky tieto príležitosti, keď obyčajné tričko jednoducho nie je to pravé, čaká na vás v šatníku často zabudnutá polokošeľa. Jednoduchý kúsok, ktorý sa už od svojich športových prvopočiatkov postupne dostal do domovov každého z nás, bez ohľadu na to, či chodíme radi v kravate, alebo kraťasoch. Na to, aby ste do leta mohli vstúpiť naplno pripravený s polom na každú príležitosť, vybrali sme pre vás štyri najlepšie polokošele, ktoré zladíte s čímkoľvek a určite nesmú vo vašej skrini chýbať.

Klasické piqué – do práce na (takmer) každý deň

Fakt, že tento kus oblečenia sa nezmenil od svojho prvého predstavenia v roku 1933 hovorí za všetko. Má krátky rukáv, malý golier a je vyrobený z priedušnej „piqué“ bavlny. Snáď jediné, čo takmer deväťdesiat rokov starému klasickému piqué polu čas priniesol sú všetky farby dúhy, namiesto tradičnej bielej, v tom čase jedinej akceptovateľnej na tenisovom kurte.

Klasická piqué polokošeľa vyzerá fantasticky, či máte na sebe chinos alebo džínsy, a je skvelou alternatívou ku košeli. Preto ak teploty atakujú tridsiatku, a vy práve neuzatvárate svoj životný kontrakt, jednoduché piqué polo v práci nikoho neurazí.

Prúžky – na sobotu či nedeľu, alebo jednoducho, keď sa vám nechce pracovať

Je ťažké povedať, prečo sa horizontálne prúžky tak veľmi hodia k letu, ale možno je to tým, že tie vertikálne si v pánskej móde ukradli skôr bankárske obleky. Horizontálne sú, naopak, príjemným protiliekom a pripomínajú nám skôr jachtárov oddychujúcich v prístave po celodennej regate. Pomôžu vám dokonale odhodiť formálnu náladu a ukážu svetu, teraz nepracujem, ale oddychujem. Skrátka, módny ekvivalent Out-Of-Office e-mailu.

Výrazný vzor – na víkend, alebo do práce? A čo tak oboje?

Keď príde na výraznejšie vzory, veľa z nás, ktorí nie sú odvážni radšej odtiahnu ruky preč. Ako sme vám však ukázali v našom staršom Style Guide k vzorovaným košeliam, nie je sa vôbec čoho báť. Leto je ideálny čas na to, aby sme sa uvoľnili a priniesli do šatníka trochu zaujímavej zmeny. Ak navyše zvolíte neurčitý vzor, máte zrazu polokošeľu, ktoré sa hodí rovnako na víkend, ako aj do práce. Odviažte sa!

Trópy – aj na Havaj, aj do Chorvátska

Máločo kričí do sveta „som na dovolenke“ viac ako polo s tropickým vzorom. Môžete ho hodiť na seba, či si práve dávate pauzu od slnka v plážovom bare, alebo ste sa večer vybrali prejsť za nákupmi nepotrebných suvenírov. Dodá každému outfitu super pomer ležérnosti a štýlovosti, ktorú na dovolenke potrebujete. Ukáže svetu, že vás štýl neopustil ani mimo domu, avšak zároveň to neberiete až tak príliš vážne.

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest