Style Guide, Umenie módy

Style Guide – 4 polokošele, ktoré nesmú chýbať vo vašom šatníku

https://www.tmrhotels.com/noc-na-chopku/sk/aktualne-ponuky/Noc-na-Chopku/

Aj keď počasie je stále celkom premenlivé, letné popoludnia strávené na terasách s pivom v ruke nie sú už vôbec ďaleko. To modernému gentlemanovi v každom prípade prináša ďalšie módne výzvy, s ktorými sa musí vysporiadať. Sú to sparné dni v kancelárii, víkendové túlanie sa po uliciach a všetko medzi tým. Navyše sa k tomu primotá, samozrejme, dovolenka, týždeň či dva promenádovania sa v plavkách, kde je potrebné aspoň večer predviesť svoju kreativitu v oblasti obliekania.

Na všetky tieto príležitosti, keď obyčajné tričko jednoducho nie je to pravé, čaká na vás v šatníku často zabudnutá polokošeľa. Jednoduchý kúsok, ktorý sa už od svojich športových prvopočiatkov postupne dostal do domovov každého z nás, bez ohľadu na to, či chodíme radi v kravate, alebo kraťasoch. Na to, aby ste do leta mohli vstúpiť naplno pripravený s polom na každú príležitosť, vybrali sme pre vás štyri najlepšie polokošele, ktoré zladíte s čímkoľvek a určite nesmú vo vašej skrini chýbať.

Klasické piqué – do práce na (takmer) každý deň

Fakt, že tento kus oblečenia sa nezmenil od svojho prvého predstavenia v roku 1933 hovorí za všetko. Má krátky rukáv, malý golier a je vyrobený z priedušnej „piqué“ bavlny. Snáď jediné, čo takmer deväťdesiat rokov starému klasickému piqué polu čas priniesol sú všetky farby dúhy, namiesto tradičnej bielej, v tom čase jedinej akceptovateľnej na tenisovom kurte.

Klasická piqué polokošeľa vyzerá fantasticky, či máte na sebe chinos alebo džínsy, a je skvelou alternatívou ku košeli. Preto ak teploty atakujú tridsiatku, a vy práve neuzatvárate svoj životný kontrakt, jednoduché piqué polo v práci nikoho neurazí.

Prúžky – na sobotu či nedeľu, alebo jednoducho, keď sa vám nechce pracovať

Je ťažké povedať, prečo sa horizontálne prúžky tak veľmi hodia k letu, ale možno je to tým, že tie vertikálne si v pánskej móde ukradli skôr bankárske obleky. Horizontálne sú, naopak, príjemným protiliekom a pripomínajú nám skôr jachtárov oddychujúcich v prístave po celodennej regate. Pomôžu vám dokonale odhodiť formálnu náladu a ukážu svetu, teraz nepracujem, ale oddychujem. Skrátka, módny ekvivalent Out-Of-Office e-mailu.

Výrazný vzor – na víkend, alebo do práce? A čo tak oboje?

Keď príde na výraznejšie vzory, veľa z nás, ktorí nie sú odvážni radšej odtiahnu ruky preč. Ako sme vám však ukázali v našom staršom Style Guide k vzorovaným košeliam, nie je sa vôbec čoho báť. Leto je ideálny čas na to, aby sme sa uvoľnili a priniesli do šatníka trochu zaujímavej zmeny. Ak navyše zvolíte neurčitý vzor, máte zrazu polokošeľu, ktoré sa hodí rovnako na víkend, ako aj do práce. Odviažte sa!

Trópy – aj na Havaj, aj do Chorvátska

Máločo kričí do sveta „som na dovolenke“ viac ako polo s tropickým vzorom. Môžete ho hodiť na seba, či si práve dávate pauzu od slnka v plážovom bare, alebo ste sa večer vybrali prejsť za nákupmi nepotrebných suvenírov. Dodá každému outfitu super pomer ležérnosti a štýlovosti, ktorú na dovolenke potrebujete. Ukáže svetu, že vás štýl neopustil ani mimo domu, avšak zároveň to neberiete až tak príliš vážne.

Pekné leto!

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest