Style Guide

STYLE GUIDE: Ako si vybrať oblek

Internet je dnes už plný rád a tipov na to, ako by sa mal muž správne obliekať. Preto je viac než logické, že to neminulo ani nás v žurnále Alain Delon.

Náš manuál je však trochu iný. Nebudeme vás zaťažovať pravidlami, etiketou a zbytočnými poučkami o výzore moderného muža. Fajn, možno trochu. Namiesto toho sme zobrali všetko, čo sa obliekania a štýlu týka a vydestilovali sme z kvanta informácií zopár jasných rád, ako vyzerať skvelo 24/7.

Prinášame vám tipy, ako vylepšiť časť vášho šatníka a štartujeme s tým najzákladnejším…

Oblek

Naučte sa, ako nosiť oblek a 90 % vojny máte vyhratej. Hlavne si zapamätajte tri základné pravidlá:

1. Fit 2. Fit 3. Fit

Ak vám oblek dobre sedí, aj ten najlacnejší bude vyzerať skvelo. Ak sa však budete topiť v mori látky, nepomôže vám ani to, že stál viac než priemerný mesačný plat. Kľúčom je trafiť správny fit, inak nemá význam oblek si obliecť.

Ako však viete, že oblek vám presne sedí?

1. Začnite zhora

Dobrý oblek by mal objímať Vaše ramená, nie z nich prevísať. Väčšina mužov nosí veľkosť, ktorá je v skutočnosti pre nich o číslo väčšia. Skúste si nabudúce oblek o číslo menší než si myslíte, že potrebujete. Keď si oblečiete sako, mali by ste skočiť do pozoru a vystrieť sa. Musí mať v sebe trochu pevnosti. Pokiaľ oblek nesedí v ramenách, ruky preč.

2. Vypracujte si biceps

Šírka rukávov je vec, na ktorú sa mnohí z nás pozerajú až ako poslednú, ak vôbec. Zamyslite sa však nad ňou. Štíhle rukávy na obleku vám prekvapivo vytvarujú skvelú figúru. Preto si dávajte pozor, aby vám neboli príliš široké.

3. Torzo je to najdôležitejšie

Sako musí za každých okolností kopírovať vaše telo, ak vám nesedí v páse, krajčír vám ho rád zúži. Toto zvýrazní vaše ramená, aj keď sa práve nevoláte Rocky Balboa.
Vytvoríte tak ilúziu opačného trojuholníku a tí z nás, ktorí si radi večer doprajú pivko alebo dve, toto určite ocenia.

4. Ukážte trochu košele

Váš rukáv by mal siahať presne po kosť na zápästí, aby manžeta košele vytŕčala asi 1,5 centimetra. Berte to ako rám obrazu, elegantná bodka k dokonalému dielu.

5. Neťahajte zbytočne metre látky po zemi

U nás v Alain Delon máme radi čistý slim look nohavíc, ktorý je vpredu rovný. Vaše nohavice by sa mali iba dotýkať vrchu topánok, nie riasiť sa v troch vrstvách tak, že ich nie je ani vidieť. Takéto nohavice vás opticky predĺžia a zoštíhlia.

6. Niečo, čo nikdy nevyjde z módy

Šedý oblek je švajčiarsky nožík oblekov. Ak máte mať iba jeden jediný, je to práve tento. Funguje za všetkých okolností, na rannej porade, aj na večerných drinkoch. Jediné, čo musíte zvládnuť, je vybrať si ten správny odtieň šedej. Nechcete letnú bledošedú, ani tmavú uhlíkovú. To, čo potrebujete, je v strede medzi nimi. Ak ste na pochybách, skombinujte ho s bielou košeľou a tmavou jednofarebnou kravatou na štýl Caryho Granta a zaručujeme, že budete najlepšie oblečený muž v každej miestnosti.

Správnou starostlivosťou vám bude kvalitný oblek spoľahlivo slúžiť naozaj dlhé roky. Naučte sa, ako sa starať o váš oblek, košeľu a hodvábne doplnky, napríklad kravatu.

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest