Style Guide, Umenie módy

Style Guide – Ako nosiť výrazné košele

Už niekoľko sezón po sebe nedočkavo s príchodom jari vítame aj výrazné printové košele. Za tie roky sa postupne stali go-to voľbou počas horúceho počasia. A aj keď niektorí stále vidia v týchto košeliach návrat do rokov sedemdesiatych, vedzte, že vďaka moderným strihom a luxusným materiálom sú na míle vzdialené starým polyesterovým „dederónkam“, ktoré nosili naši otcovia.

Ak však stále váhate, či výrazná košeľa je pre vás to pravé, ukážeme vám zopár tipov, ktoré vás presvedčia, aké jednoduché je zaradiť ich niekoľko do vášho arzenálu a dokonale zapadnúť kamkoľvek, či ste práve na pláži s Piña Coladou v ruke alebo v mestskej džungli.

Printová košeľa + jednofarebné nohavice = úspech

Ak nie ste pripravený na to, že sa za vami budú vykrúcať všetky krky, ktoré stretnete, najlepšie je zvyšok outfitu nechať jednoduchý. Vyvážte výrazné vzory a farby jednoduchými a najlepšie jednofarebnými prvkami. Modré džínsy, béžové chinos či jednoduché bavlnené saká fungujú najlepšie.

Uvoľnite sa

Printová košeľa je super príležitosť, ako váš look trochu uvoľniť bez toho, aby ste pôsobili neupravene. Práve preto je super si košeľu nechať len tak vykasanú s vyhrnutými rukávmi. Ak sa však rozhodnete ísť tak trochu elegantnejšou cestou, nie je nič zlé na tom, zapraviť si ju pekne do nohavíc.

Avšak nie vždy a všade

Výrazná košeľa vyzerá veľmi dobre s voľnočasovým oblekom. Na formálnejšie udalosti by však predsa len mala zostať v skrini, takže ak musíte ísť do spoločnosti s kravatou či motýlikom, nechajte ju radšej oddýchnuť.

Rovnaká situácia nastáva aj v prípade, že nebývate na Havaji, ale na Slovensku, kde printové košele nie sú považované za práve najvhodnejšiu voľbu za steny korporátu. Nebojte sa, casual Friday a víkend prídu skôr než si myslite, a vtedy vašu novú košeľu hrdo predvediete celému svetu.

Kto sa má v tých motívoch vyznať…

Tak ak ste sa už odvážili dať printovej košeli šancu, nastáva otázka, aký vzor si vybrať. Môžete ich nájsť vo všetkých farbách a vzoroch od výmyslu sveta, ak by ste však radi boli na začiatok predsa len trochu konzervatívnejší, jemné malé vzory na bielom podklade sú dokonalé. Sú príjemnou zmenou bez toho, aby ste sa museli cítiť ako stredobod pozornosti.

V prípade, že by ste radi niečo trochu odvážnejšie, zlatou strednou cestou sú výraznejšie, avšak stále tradičné vzory, napríklad geometrické tvary. Ak narazíte na také, ktoré sú navyše v jemnejších odtieňoch modrej, o to lepšie sa vám budú kombinovať, a zároveň nebudú pôsobiť príliš rušivo.

Odvážnym však šťastie praje. Preto, ak vám pri slovnom spojení košeľa, vzor a zvierací motív ihneď nenapadne obraz protagonistu ein kessel buntes, nebojte sa vrhnúť aj do šialenejších vzorov. Tu je hranicou skutočne už len vaša fantázia, takže či narazíte na žltých motýľov alebo oranžové kvety, hor sa do toho. O to viac však nezabudnite na naše rady vyššie, pretože hranica medzi super štýlom a papagájom môže byť niekedy až príliš tenká. Veselé nosenie!

 

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest