Cestovanie

Objavte s nami Brno!

Objavte s nami Brno!

Víkendové cestovanie naberá na obrátkach a aj my v Žurnále Alain Delon neustále hľadáme destinácie, kam stojí za to sa na pár dní vybrať. Kým mnohých z nás to stále ťahá ďaleko do cudziny, ani si neuvedomujeme, čo všetko môžeme nájsť blízko domova. Iba hodinu od našich západných hraníc môžete natrafiť na mesto, ktoré má tú pravú atmosféru moderného veľkomesta, bez preplnených ulíc plných turistov. Vitajte v neobjavenom Brne.

Hotel Barcelo Brno Palace

Ubytujte sa: Barceló Brno Palace

Hneď po príchode sa vyberte z vlakovej stanice asi len päť minút pešo k hotelu Barceló. Hotel v úzkom centre patrí medzi tie najlepšie nielen v Brne. Moderná architektúra zasadená do historickej budovy ponúka nevšedný kontrast tradičného a súčasného Brna. Na kochanie sa hotelom však bude času dosť, teraz rýchlo do víru nočného Brna.

Skočte si na večeru

Lokál

Lokál

Skvelý koncept tradičnej českej hospody z dielne Ambiente si po čase našiel cestu aj do Brna. Ak máte náladu ihneď po príchode skočiť na dobrú Plzeň a tradičné české špeciality, nemierte nikam inam. V Lokáli vám naservírujú všetko tak, ako za starých čias, za použitia tých najlepších surovín od miestnych výrobcov, skrátka českú klasiku bez dochucovadiel a polotovarov. Nezabudnite si však rezervovať miesto aspoň týždeň vopred, Lokál je v Brne od otvorenia top destinácia.

Bistro Franz

Bistro Franz

Ak máte chuť nasať atmosféru univerzitného Brna, zamierte na obed do bistra Franz. Malé bistro na Veveří spája všetko, čo je na Brne úžasné. Modernú minimalistickú architektúru, skvelé jedlo a kopu mladých ľudí. Jedlá zo sezónnych surovín, ktoré sa pravidelne obmieňajú, spravia aj z bežného obeda kulinársky zážitok.

Dajte si drink

Bar, který neexistuje

Bar, který neexistuje

Ak nezavítate do podniku, za ktorým sú ľudia ochotní cestovať stovky kilometrov, akoby ste v Brne ani neboli. Bar zariadený v štýle tridsiatych rokov už dávno nie je skrytým pokladom mesta. Rezervujte si preto svoj stôl dlho pred vašou návštevou a ak budete mať šťastie, budete môcť v na prasknutie plnom bare popíjať drinky, aké ste ešte v živote nepili. Či máte chuť na klasiku ako Whisky sour či Bloody Mary, alebo niečo extra, Bar, který neexistuje okrem infúzovania vlastného alkoholu bylinkami má na pulte tie najlepšie a najexotickejšie druhy whisky, ginu či absinthu.

Super panda cirkus

Super Panda Circus

Jeden z najsureálnejších a zároveň jeden z najzábavnejších zážitkov vôbec vás bezpochyby čaká v mladšom dieťati majiteľov Baru, který neexistuje. Teda za predpokladu, že sa vám pandu podarí nájsť. Nenápadné, ničím neoznačené dvere na Šilingrovom námestí sú súčasťou hry, ktorá začína po zazvonení na zvonček baru. Ak ste narazili na tie správne dvere, čaká vás vstup do neopísateľného sveta. V experimentálnom bare inšpirovanom japonskou kultúrou môžete ochutnať tie najšialenejšie drinky, o akých sa vám ani nesnívalo.

Dvojnásobní víťazi Czech Barman Awards pred pár dňami spustili nové menu, a tak si určite nenechajte ujsť tento bizarný zážitok, na ktorý budete spomínať dlhé roky.

Čo porábať celý víkend

Vila Tugendhat

Brno v sebe skrýva niečo pre každého. Dopoludnia však určite zamierte na návštevu Vily Tugendhat, nádherného domu považovaného za jeden z najprominentnejších predvojnovej architektúry Ludwiga Miese van der Rohe. Je naozaj k neuvereniu, že táto impozantná, nádherne zariadená stavba bola navrhnutá v roku 1928, a nie 2016. Po návšteve vily je povinnou jazdou preskúmanie slávnej brnenskej kávovej scény. Zastavte sa na espresso alebo filtrovanú kávu v jednej z nespočetného množstva kaviarní. Či už ste v blízkosti Caffe Mitte, kaviarne V Melounovém Cukru alebo Coffee Fusion, nemôžete šliapnuť vedľa. Ak však máte chuť zažiť niečo úplne iné, zacestujte si kúsok mimo centra do Industra Coffee, kaviarne nachádzajúcej sa v priamo industriálnych skladoch.

Moravská galerie v Brne

Poobede sa vyberte do Moravskej Galérie, ktorá okrem exponátov moderného umenia a dizajnu nadchne každého milovníka architektúry. Do konca októbra máte dokonca šancu v galérii stihnúť už dvadsiate siedme medzinárodné bienále grafického dizajnu a vzhliadnuť to najlepšie z grafického dizajnu za posledné obdobie.

Zakončiť návštevu v Brna musí každý návštevou divadla. Brnenské divadlá sú často dosky, na ktorých sa zrodili najväčšie hviezdy českého herectva, a preto si určite nenechajte ujsť niektoré z predstavení. Naše najobľúbenejšie je Divadlo Husa na Provázku, kde sme mali možnosť nedávno vidieť úžasné naštudovanie Dostojevského Knieža Myškin je Idiot.

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest