Cestovanie, Umenie módy

Instagram účty, ktoré sa oplatí sledovať

ALAIN DELON INSTAGRAM

S možnosťou nosiť superkvalitný fotoaparát vo vrecku nohavíc svet vytvoril milióny nových umelcov, dizajnérov a fotografov, ktorí majú šancu zdieľať svoj talent s nami dvadsaťštyri hodín denne. Zatiaľ čo mnohí si spájajú Instagram s prefiltrovanými obrázkami jedla a mačiek, táto platforma nám, naopak, ponúka oveľa, oveľa viac. Ak potrebujete váš Instagramový účet trochu oživiť, tu je zopár mien, ktoré sa oplatí sledovať.

Fashion

Vo svete Instagramu je nespočetné množstvo chlapíkov, ktorí sa radi predvádzajú pred objektívom v snahe stať sa módnou ikonou. Ale keď sa prehrabete v tomto kalnom mori ľudí, nájdete skutočných pánov štýlu. Medzi nich nepochybne patrí pán Andrew Weitz. Len letmý pohľad na jeho smart-casual štýl nám dáva motiváciu dať si ráno v šatníku o tú trošku viac záležať.

 

Módny svet street stylu by nikdy nebol tým, čím je dnes bez Sartoralistu Scotta Schumana. Snáď najznámejší fotograf štýlu v uliciach už takmer desať rokov vedie svoj úspešný web, kde nájdete fotografie najlepšie a najzaujímavejšie oblečených ľudí z celého sveta. A vďaka Instagramu máte Scottove fotografie stále pri sebe vo vrecku.

Automobilové

Ak je denný fix klasickej automobilovej dokonalosti to, čo hľadáte, Petrolicious je presne to pravé. Historické Ferrari, Porsche, či Lamborghini zachytené v tých najelegantnejších pózach. A večer v pokoji domova si kliknite na ich web petrolicious.com, kde nájdete videá, z ktorých vám padne sánka.

 

Ak sú to moderné stroje čo poháňajú vašu krv, účet Deana Smitha nesmie vo vašom feede chýbať. Fotograf pracujúci pre najlepšie automobilové magazíny sveta vás vďaka svojej jedinečnej schopnosti zachytiť objekt v pohybe vtiahne do akčného sveta rýchlych áut ako nikto iný.

Umenie a dizajn

Kam inam na Instagrame zamieriť za umením a dizajnom keď nie do newyorského múzea moderného umenia. MoMA dáva cez Instagram možnosť nahliadnuť nielen do samotnej galérie, ale aj do širokej komunity umelcov z celého sveta.

 

Každý Instagram feed potrebuje trochu farieb a blog californského dizajnéra Jonathana Lo happymundane vám dá presne to. Eklektická zmes fotografií a grafík v najpestrejších farbách dúhy vám zaučene rozžiaria aj ten najupršanejší deň.

Príroda

Dvorný fotograf National Geographic špecializujúci sa na podmorské tvory má za sebou už viac ako štyridsať rokov fotografovania pod vodou. Teraz môžete okrem jeho kníh a časopisu National Geographic vidieť jeho fotografie vo vašom feede každý deň.

 

Na Instagrame holandskej fotografky Claire Droppet nájdete zmes dychberúcich záberov krajiny v spojení s urbanizmom, ktoré ilustrujú väzbu ľudí a prírody. Ak máte náladu na zopár obrázkov, ktoré vo vašej duši vyvolajú pocit domova a pokoja, nehľadajte ďalej.
Samozrejme, nezabudnite sledovať aj náš Instagram.

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest