Osobnosti

Člen čestnej stráže prezidentky si zahral v seriáli, úspešný je aj v modelingu

Adam Bardy sa do pozornosti verejnosti dostal vďaka súťaži Mister Manhunt ešte v roku 2014. Teraz vďaka postave Adama v seriáli Pán profesor na Markíze vzbudzuje záujem opäť. Jeho tvár môžete poznať aj z kampaní našej pánskej módy, no jeho hlavným pracovným odevom zostáva uniforma. Adam je členom Čestnej stráže prezidentky SR Zuzany Čaputovej a rovnako aktívny ako v práci je aj v súkromnom živote.

V roku 2014 si sa stal Mister Manhunt Slovakia 2014, víťaz súťaže o najkrajšieho Slováka, ktorá ti vlastne otvorila brány do sveta modelingu. Aké to vtedy bolo? Zaujímal si sa o modeling aj pred súťažou?

Súťaž, ktorú som vtedy vyhral bola skôr spojená so zdravým a aktívnym životným štýlom, ale, samozrejme, jedným z kritérií bol aj výzor súťažiacich. Dá sa povedať, že s výhrou v súťaži sa mi otvorili brány do sveta modelingu, ale ako sa hovorí, nič nie je zo dňa na deň, všetko chce svoj čas a modeling nie je výnimka, aj tu sú dôležité skúsenosti. Pred súťažou som účinkoval v pár reklamách, ale modelingom by som to nenazýval.

Už vtedy si bol študentom Akadémie ozbrojených síl, vždy si chcel byť vojakom?

Zásadný moment, kedy som sa rozhodol pre prácu profesionálneho vojaka prišiel v období výberu vysokej školy. Vedel som, že chcem pokračovať v štúdiu, veľa som športoval a nelákala ma predstava trávenia dní v kancelárii. Dozvedel som sa o možnosti štúdia na Akadémii ozbrojených síl, o športových možnostiach, ktoré jej areál poskytuje, informácie o kvalite vzdelávania a viac som nepotreboval. Samozrejme, povolanie vojaka ma zaujímalo už od malička, aj keď pôvodne som chcel študovať medicínu. Keď som však na strednej zistil, čo je chémia, rýchlo ma to prešlo. :)

Si veliteľom čaty Čestnej stráže prezidenta SR už pár rokov. Ako sa cítiš v uniforme? Čo máš na svojej práci rád?

V čestnej stráži som už piaty rok a na uniformu som si zvykol veľmi rýchlo. Je pre mňa dôležité, aby v práci bolo stále niečo nové a zaujímavé, a práve to je to, čo ma na nej baví.

Čo zahŕňa práca v čestnej stráži?
Ako veliteľ čaty a Člen čestnej stráže prezidenta plním všetky povinnosti, ktoré zahŕňa služba v ozbrojených silách. Zúčastňujem sa teda taktických, streleckých a rôznych iných výcvikov. Jedným z hlavných rozdielov, v čom sa líšime od ostatných útvarov je, že zabezpečujeme štátne protokolárne akcie s pani prezidentkou.

Vráťme sa ešte k modelingu. Berieš ho ako svoje druhé povolanie?

Modeling beriem skôr ako hobby. Rád cestujem, spoznávam nových ľudí, a to mi modeling umožňuje. Samozrejme, ako v iných oblastiach, aj v modelingu mám určité ciele a hranice, ktoré sa stále snažím posúvať.

Aké zaujímavé produkty si mal možnosť predvádzať v rámci modelingu? Akých klientov rád prezentuješ?

Za tých pár rokov, čo sa venujem modelingu som mal možnosť fotiť a predvádzať rôzne oblečenie a produkty, od športových a voľnočasových cez elegantné až po rôzne luxusné kúsky. Osobne si ale myslím, že je to aj o ľuďoch, s ktorými človek spolupracuje, nielen o samotnom produkte. Keď je okolo vás dobrý tím ľudí,  konečný výsledok, ale aj pocity z fotenia sú super – preto rád fotím aj s Alain Delon. :)

Aj keď sám si skôr športový typ, pre značku Alain Delon predvádzaš najmä smart casual oblečenie. Ako sa cítiš v takýchto outfitoch?

Cítim sa v nich super, možno to bude aj tou uniformou, ktorú nosím v práci. Je pravda, že rád nosím športové veci, pretože sa v nich cítim pohodlne. Na druhej strane mám rád aj elegantné oblečenie, ale musím sa v ňom tiež cítiť pohodlne. V Alain Delon sú všetky tieto podmienky splnené, takže sa vždy cítim naozaj dobre.

Aktuálne si sa do povedomia verejnosti dostal najmä úlohou Adama v seriáli Pán profesor. Ako si sa dostal k hereckej príležitosti?

Keďže modeling robím v zastúpení agentúry Exit model management, tvorcovia seriálu ma oslovili prostredníctvom nej. Pri prvom oslovení som trochu váhal, ale potom som si to nechal prejsť hlavou a išiel som sa ukázať na casting. Vyšlo to a ja som dostal rolu Adama v seriáli Pán profesor.

Ako si si užíval natáčanie? Bola to pre teba zaujímavá skúsenosť?

Natáčanie som si naozaj užíval. Natáčacích dní nebolo veľa, keďže išlo o epizódnu postavu, ale aj v rámci nich sa mi podarilo nahliadnuť do seriálového sveta a zistiť, ako to tam funguje. Spolupracoval som s profesionálmi ako Tomáš Maštalír, Gabika Marcinková a ďalšími, takže som sa mal od koho učiť. Navyše, aj v rámci tohto projektu bol okolo mňa tím super ľudí. Bola to naozaj príjemná skúsenosť aj napriek tomu, že som bol v tejto sfére úplný nováčik.

Môžeme sa na teba tešiť aj v nejakých ďalších televíznych projektoch?

Uvidíme, ako som spomenul, bola to pre mňa zaujímavá a príjemná skúsenosť, takže možnosťou zlepšiť sa aj v tomto odbore v rámci ďalšej role by som nepohrdol. Nechajme sa prekvapiť. :)

O svoju postavu sa očividne poctivo staráš. Akým športom sa venuješ? Dbáš aj na stravu?

Od malička sa venujem rôznym bojovým športom, posledné tri roky je to brazílske jiu-jitsu. Ale mám rád všeobecne pohyb, takže plávanie, cvičenie, beh a mnoho ďalších sa snažím pravidelne zaraďovať do svojho tréningového plánu. Samozrejme, dbám aj na stravu, ale myslím si, že je to prirodzená súčasť aktívneho životného štýlu. Na to, aby moje telo dokázalo spĺňať všetky tieto výzvy, potrebuje kvalitnú stravu, takže to bez toho nejde.

Keď hovoríš o kvalitnej strave, aká kuchyňa ti chutí najviac, keď sa nemusíš obmedzovať?

Mám rád všetko a najradšej som, keď si jedlo pripravím doma, pretože viem, čo tam je. Základom je pre mňa kvalita surovín a ak sa bavíme o konkrétnom type kuchyne, tak je to jednoznačne stredomorská kuchyňa. Milujem šaláty, čerstvé morské plody, ryby, olivový olej a nedám dopustiť na dobré červené víno môjho starého otca. :)

Ako vyzerá tvoj bežný deň? Ako rád tráviš svoj voľný čas?

Veľmi sa nenudím, ak mám nejaký voľný čas, väčšinou ho vyplním niečím produktívnym. Rád sa učím nové veci, snažím sa zlepšovať po fyzickej stránke v rámci športu, ale aj po mentálnej stránke, napríklad učením jazykov. Mám priateľku, ktorá má tiež rada pohyb, takže trávime veľa času vonku, napríklad na horách s naším psom. Nestáva sa mi, že by som sa nudil.

Aké máš plány do budúcnosti a sny? Je nejaká profesia, ktorú by si si chcel ešte vyskúšať?

Všetky moje sny a ciele sú dostatočne vysoké na to, aby som sa musel ešte naozaj veľmi veľa snažiť, aby sa mi splnili. Všetko nové beriem ako výzvu a baví ma posúvať sa dopredu. Tieto výzvy mi často chodia do cesty bez toho, aby som ich musel vyhľadávať a jediné, čo musím spraviť je nezľaknúť sa a čeliť im. Zatiaľ mám s týmto prístupom len dobré skúsenosti, takže v tom pravdepodobne budem pokračovať. :)

Foto: Tomáš Novák, Lukáš Kimlička, Markíza, archív A.B.

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest