Umenie

Ako sa pred Vianocami nezblázniť

Predvianočné obdobie býva pre väčšinu ľudí najviac stresujúcim obdobím roka. V práci horia termíny, deti sú choré, povinnosti doma sa kopia… Aj vy by ste potrebovali, aby váš deň mal aspoň 30 hodín? To, žiaľ, zabezpečiť nevieme. Pripravili sme však pre vás jednoduchý návod, ako si čas zorganizovať tak, že budete mať priestor na rodinu, prácu, stretnutia s priateľmi a včas stihnete nakúpiť aj všetky vianočné darčeky. Poďme na to!

Pripravte si plán

Dobrý časový plán dosiahnete, ak si všetky svoje povinnosti spíšete,  sprioritizujete a rozplánujete na jednotlivé dni. Nesnažte sa všetko urobiť naraz, dostanete sa do zbytočného stresu, začnete robiť všetko naraz a nič neurobíte poriadne.

Nezabudnite naozaj na nič, od veľkých a časovo náročných úloh až po drobnosti. Iba tak dosiahnete, že naozaj na nič nezabudnete.

Plán si priebežne dopĺňajte a škrtajte. Pocit spokojnosti po vykonaných povinnostiach bude na nezaplatenie.

Darčeky kupujte v predstihu

Ak ich ešte nemáte, je najvyšší čas. Premyslite si, čo a komu budete tento rok kupovať. Ak nemáte predstavu, poraďte sa s niekým, kto je obdarovanému najbližšie. Stavte na kvalitné veci, ktoré dlho vydržia, zážitky, na ktoré nezabudne či spoločne strávený čas, tým nikdy nič nepokazíte.

Aby sme vám premýšľanie trochu uľahčili, pripravili sme pre vás tipy na vianočné darčeky pre každého muža. Inšpirujte sa.

Trávte čas s rodinou

Vo víre povinností často zabúdame na našich najbližších. Do zoznamu vecí, ktoré chcete stihnúť do Vianoc si určite zapíšte aj spoločný čas strávený s rodinou. Či už sa vyberiete s deťmi korčuľovať, sánkovať alebo budete stavať snehuliakov, vytvoríte vzácne spomienky.

Nájdite si čas aj na partnerku, vezmite ju na prechádzku, uvarte večeru, zapnite si spolu film, alebo si skladajte puzzle. Neobmedzte svoju komunikáciu len na to, čo treba nakúpiť a kam treba odviezť deti.

Nezabúdajte na priateľov

Spájajte príjemné s užitočným a v rámci predvianočných vybavovačiek skočte s kamarátmi na vianočné trhy. Štrngnite si punčom, ochutnajte všetky dobroty, na ktoré celý rok čakáte, poraďte sa o vianočných darčekoch, zaželajte si pekné sviatky… Užívajte si vianočnú atmosféru, a hlavne sa nenaháňajte. Buďte tu a teraz.

Spomeňte si na tých, ktorí pomoc potrebujú

Mnohí sa práve pred koncom roka stávajú empatickejšími. Zapojte sa aj vy do niektorej z množstva zbierok charitatívnych organizácií na pomoc tých najzraniteľnejších. Aby každý nás mal nielen pekné vianočné sviatky, ale aj celý nasledujúci rok.

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest