Umenie

Tipy na darčeky, alebo čo kúpiť tomu, koho máte radi

December je v plnom prúde a z kalendáru neúprosne ubúda. Ani sa nenazdáme a budeme ozdobovať stromček či piecť koláče a popíjať vianočný punč. Pred tým nás však všetkých ešte čaká to mnohými neobľúbené obchádzanie obchodov. A kým zháňanie darčekov môže spôsobiť žalostný bolehlav, my v Alain Delon sa pokúsime vám to tento rok aspoň trochu uľahčiť. Tu je rýchly Gift Guide skutočne pre každého, bez ohľadu na to, či je obdarovaný nadšenec do módy, alebo vyznávač športov.

Pre klasika

Pán klasik je sofistikovaný pán, ktorý vie, čo je dobré. Rád si potrpí na kvalitné veci, avšak čokoľvek, čo sa vymyká z tradičnej formy obchádza veľkým oblúkom. Holí sa britvou, pije kvalitnú whisky a nevlastní tepláky. Ak neviete, čo by ho potešilo, nepanikárte. Jednoduchá biela košeľa, elegantná peňaženka či aktovka nikdy nesklamú. Ak viete, že často nosí oblek, peknou kravatou rovnako nič nepokazíte. A v prípade, že nechcete trafiť vedľa, dobrá fľaša je záruka úspechu.

Pre športovca

Jeden víkend lyžuje v horách, druhý zas lozí po stenách Vysokých Tatier, len aby si cez týždeň išiel ráno zabehať a večer skočil zahrať tenis. Ak aj vy máte doma aktívneho športovca, určite viete, že najlepšie sa cíti v pohybe. Doprajte mu teda darček, ktorý bude nielen pekný, ale najmä funkčný. Jazdí na bicykli? Kvalitné svetlo či náradie na opravu zaboduje na celej čiare. Ak sa však do jeho športu práve nevyznáte, čo tak obdarovať ho športovým opaskom, svetrom či šálom, ktorý ho zahreje počas večerov na chate?

Pre vyznávača dizajnu

Niekomu, kto má až príliš jasno v tom, čo sa mu páči, a čo nie, skutočne nie je jednoduché kúpiť darček. Zároveň je to však pre vás možnosť zvoliť niečo odvážnejšie. V prípade, že ste na vážkach, čo by sa páčilo niekomu, kto má rád dizajn, zaujímavý pulóver v štýle deväťdesiatych rokov teraz letí, rovnako ako košele s výrazným vzorom. Taktiež nič nepokazíte motýlikom s geometrickým vzorom. Priložte k nemu zaujímavú knihu dizajnu a super darček je na svete!

Pre minimalistu

Človek, ktorý nasleduje trend minimalizmu toho veľa v princípe nepotrebuje. Oblieka sa jednoducho, nekupuje si zbytočnosti. O to viac ho poteší, ak dostane niečo kvalitné, čo mu vydrží dlhé roky. Zaujímavý set na prípravu kávy v minimalistickom dizajne zaručí, že si na vás spomenie každé ráno. V prípade, že by ste mu chceli darovať niečo praktické, zvoľte jednoduchý čierny rolák či minimalistické nepodšité sako. Ak sa neodvážite odhadnúť veľkosť, je tu možnosť peknej peňaženky či dokonca zrecyklovaného ruksaku alebo obalu na notebook (nájdete v obchode Nosene).

Pre domaseda

Patrí váš milý k tým, čo najradšej trávia čas v pohodlí svojho domova? Najlepší večer pre neho predstavuje dobrý film v televízii či pohár vína s knihou v ruke? Ak áno, pohodlná mikina alebo tradičná voľnočasová košeľa sú tou správnou cestou. Predplatné obľúbenej streamovacej služby alebo časopisu bude tiež určite trefou do čierneho. Na strávenie spoločného času pod dekou v obývačke sú zas ideálne dobré spoločenské hry.

Pre ňu

Ak by ste radi obdarovali nielen pánov, ale aj dámy, pozrite sa na posledné kúsky našej limitovanej kolekcie KIMLICKA FOR ALAIN DELON navrhnutej módnym návrhárom a fotografom Lukášom Kimličkom. Dizajnérsky kúsok od Kimličku poteší určite nejednu dámu.

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest