Cestovanie

Venice – Simplon Orient Express. Cesta vášho života

Orient Express

V časoch nízkonákladových letov sa presun po kontinente stal rutinnou vecou pre drvivú väčšinu z nás. A zatiaľ čo možnosť letieť do slnečného Španielska či studeného Dánska za cenu bežného nákupu v supermarkete je nepochybne fantastická, spôsobila, že sa z cesty naprieč Európou vytratilo niečo výnimočné, niečo magické.

Steward Orient Express

Pre tých z vás, pre ktorých je cesta dôležitejšia ako cieľ je ako stvorený stroj času nazývaný Orient Express. Možnosť zažiť, aké to bolo prepravovať sa najluxusnejším vlakom histórie s určitosťou patrí k zážitkom, na ktoré sa nezabúda.

Je len na vás, či sa rozhodnete vybrať sa z Benátok do Zürichu, z Verony do Londýna, alebo z Prahy do Paríža, na každej linke vás čaká nielen cesta vpred, ale najmä jazda späť v čase. Ocitnete sa na palube najlegendárnejších vagónov zreštaurovaných do svojej pôvodnej slávy, aby ste si mohli užívať luxus, aký si mnohí predstavovali pri čítaní Hercule Poirota. Samozrejme, dúfajme, že bez vraždy.

Cabin Suite Orient Express

Ak vám slovné spojenie vlaková preprava v mysli okamžite evokuje zvláštny zápach a ľudí natlačených v úzkych kupé, vedzte, že len pohľad zvonku na modro zlaté vagóny Orient Expresu vám tieto myšlienky vytlačí z hlavy. Toto neopakovateľné dobrodružstvo začalo kúpou jedinečných historických vagónov, ktoré v sedemdesiatych rokoch hoteliér James Sherwood zachránil pred vystavením v múzeu. Dodnes brázdia kontinent, aby sprostredkovávali zážitky, na ktoré sa nezabúda.

Bolo by však veľkou chybou myslieť si, že to, ako vyzerajú vagóny je jedinou zámienkou, prečo nasadnúť do vlaku a tráviť dva dni cestou z Londýna do Benátok, ak sa tam môžete prepraviť za hodinu.

Cabin Suite Orient Express

Luxusným kupé, ktorých komfort a dizajn hrdo prekonáva najlepšie prvé triedy moderných lietadiel sekundujú fantastické salóny. Na palube Orient Expressu vás čaká gastronómia tej najvyššej úrovne, minimálne trikrát za deň. Každé jedlo je servírované v inom jedálenskom vozni, aby bol zážitok jedinečný tak ako chod, ktorý si práve vychutnávate.

Jedlo Orient Express

Večera je podávaná striktne vo formálnom dress code, takže si nezabudnite doma svoj smoking. Pasažieri, ktorí tak neurobia, sú požiadaní, aby svoju večeru skonzumovali v kupé. Otrava? Za akýchkoľvek iných okolností určite, nie však, ak cestujete v Orient Expresse. Všetko patrí k zážitku.

Drink Orient Express

Po fantastickej večeri a drinku vám steward znenazdajky pretaví vaše kupé do luxusnej spálne, kde za monotónneho kývania vlaku zaručene zaspíte rýchlejšie než stihnete popriať vašej polovičke dobrú noc. O to lepšie, pretože ráno vás okrem domácich croissantov a kávy servírovanej v kupé čaká legendárny brunch s homárom a šampanským, pripravovaným šéfkuchárom Christianom Bodiguelom, ktorý už viac než tridsať rokov pripravuje menu na trase Benátky – Londýn.

Orient Express bezpochyby patrí k zážitkom, ktoré si musí každý nadšený cestovateľ pripísať na svoj bucket list a nie je určený len ľuďom milujúcim nostalgiu. V srdci každého Európana totiž horí láska k spoznávaniu rýchlo ubiehajúcej krajiny spoza skla vlaku. A ako štýlovejšie to urobiť, ak nie takto?

Prevádzkovateľ vlakov Belmond nájdete na www.belmond.com.

Fotografie: belmond.com

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest