Gastronómia

Vášeň k vínu

Vitajte vo vinotéke Dvedeci

Iba málo vecí na svete je tak skvelých, ako vidieť nadšenie k práci, ktorá sa pretaví v niečo neobyčajné. Je to atribút v dnešnom svete zaplavenom dátami a číslami, ktorý je často podceňovaný, práve pre svoju nemerateľnosť. Práve táto ingrediencia však vdýchne život akémukoľvek miestu a veci a spravia z nich čosi výnimočné. V Alain Delon sa snažíme dávať nadšenie do každého kúsku oblečenia a máme radi ľudí, ktorí rovnako ako my vyznávajú hodnoty tak cudzie dnešnému svetu. Takýchto ľudí sme našli priamo v našom susedstve. Vitajte vo vinotéke Dvedeci.

Vášeň k vínu, vinotéka Dvedeci

V uliciach bratislavského širšieho centra, ktoré je obklopené Štrkoveckým jazerom a modernými bytovými komplexmi, sa na prízemí jedného z nich nachádza krásna vinotéka.
Už pri vstupe na vás okamžite začne dýchať neopísateľná atmosféra, ktorá vás od prvého momentu celého obklopí a vtiahne do diania. Eklektický priestor je ukážkovým spojením moderného s tradičným, nábytok a doplnky vo vás vzbudia pocit nadšenia.

Vinotéka je plná ľudí, prekypuje vravou miestami prerušovanou jemnou jazzovou hudbou. Ľudia stoja pri bare, delia sa navzájom o svoje zážitky zo dňa, terasa je plná miestnych hostí a vy máte okamžite pocit, akoby ste sa ocitli na stretnutí starých priateľov. Dvaja mladí majitelia, pán Pavol Gašpar s priateľkou, v tomto neobyčajnom priestore s láskou lietajú medzi hosťami. Je vidieť, že domácich v okolí Štrkovca dobre poznajú. Hostia ich neustále zastavujú, nie len aby si objednali, ale aby si s nimi mohli pokecať ako s kamarátmi.

Alain Delon - vinotéka Dvedeci - Výber vína

Práve nadšenie pre prácu je to, čo robí vinotéku Dvedeci výnimočnou. Pán Gašpar vyrastal v Modre a už od mladého veku bol jeho život spojený s vínom. Preto vo vinotéke hostia nenájdu len neobyčajnú atmosféru, ale aj skvelý výber vín z celého sveta a najmä Slovenska. Osobný kontakt s malými vinármi zaručuje, že v Dvedeci nájdete vína, o ktorých v iných vinotékach ani nepočuli.

Pridajte k tomu gurmánsky zážitok v podaní domácich jedál, ktoré sa dokonale hodia k večeru pri dobrej fľaši. Mangalicová pomazánka je obzvlášť znamenitá. Kuchyňa sa snaží vytvárať jedlá tak ako za starých čias, čo iba pomáha dotvoriť sen majiteľov o vinotéke, ktorá je akoby vystrihnutá z čias starého Prešporka.

Alain Delon - Vášeň k vínu

A aj vďaka tomu sa pánovi Gašparovi podarilo priniesť do Bratislavy nielen kúsok spomínaného starého Prešporka, ale najmä čerstvý vietor do hlavného mesta. Je totiž veľmi málo podnikov, ktoré tak úžasne spájajú tradičné s moderným dnešnej doby. Vinotéka sa nesnaží byť historickou nasilu, ale svojim šarmom akoby reinkarnovala dobu minulú do relevancie 21. storočia. Niečo, čo sa bez nadšenia spraviť nedá.

My v Alain Delon máme do vinotéky Dvedeci blízko nielen srdcom, ale aj miestom. A preto ako správni Ružinovčania po ceste domov z kancelárie radi zavítame k našim susedom napiť sa skvelého vína a skvelej atmosféry.

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest