Osobnosti

Tomáš Sroka: „Podnikanie ma vždy lákalo.“

TOMÁŠOM SROKA riaditel zlavomatu

Alain Delon žurnál oslavuje všetko výnimočné okolo nás. Nič hodné slávy by však neexistovalo bez tvrdo pracujúcich rúk ľudí stojacich za jedinečnými vecami. Ich osobný príbeh sa tak stane súčasťou nášho Žurnálu. Pozvanie na stretnutie ako prvý prijal Ing. Tomáš Sroka, bývalý CEO Zľavomatu.

Tomáš Sroka - byvaly CEO Zlavomatu, rozhovor pre Alain Delon

TÚŽBA, KTORÁ SILNELA UŽ OD DETSTVA

Rozhovor sa nesie v neformálnom duchu.

Rodák z Topoľčian dosiahol vo svojom mladom veku to, o čom mnohí radi len rozprávajú. Už počas štúdia na Ekonomickej Univerzite, ktorou prechádzal ako vraví “s odretými ušami”, videl Tomáš potenciál v tvorbe webov a webových aplikácií na Slovensku. So spolužiakmi založil spoločnosť WMS s.r.o., ktorú riadil už od prvého ročníka Univerzity.

Vždy ma lákalo mať slobodu v tom čo a kedy robím, a preto som si vybral cestu podnikania a vedenia vlastnej firmy.

Popri teoretickom základe zo školy si tak v praxi vyskúšal, o čom je podnikanie. Zistil, že okrem pracovného elánu a nadšenia bude potrebovať vytrvalosť a húževnatosť v situáciách, keď sa objavia prekážky. Byrokracia či globálna finančná kríza Tomáša v začiatkoch neodradili, ale naopak motivovali k vytvoreniu ďalších projektov. Jedným z nich bol portál Zarohom.sk, za ktorý získal v roku 2010 ocenenie Mladý inovatívny podnikateľ.

Tomáš Sroka - byvaly riaditel Zlavomatu, rozhovor pre Alain Delon

VÝZVY V ŠPORTE AJ V PODNIKANÍ

Tomáš je vášnivý športovec, ktorý miluje výzvy. Pocit slobody si rád vychutnáva pri rýchlej jazde po upravenej zjazdovke. Okrem lyžovania hráva futbal, lozí po skalách a nedávno zabehol svoj prvý polmaratón v Barcelone. Šport vníma ako skvelý spôsob, akým sa môže nabiť energiou a tiež psychicky zoceliť. Veľké sebazaprenie a vnútorné boje si prežil v momentoch, v ktorých sa spolu s dvoma kamarátmi blížil k vrcholu Mont Blanc.

Výstup na Mont Blanc bol úžasný. Keďže som nevlastnil profesionálnu výbavu, musel som v mnohom improvizovať. Eufóriu zo zdolania vrcholu si však pamätám dodnes.

Tomáš Sroka - byvaly riaditel Zlavomatu, rozhovor pre Alain Delon

NOVÁ PERSPEKTÍVA

Po 11-tich rokoch podnikania a budovania firiem si Tomáš uvedomil, že mu pri jeho maximálnom nasadení nezostáva veľa času na plnenie si vlastných snov. Preto sa na jeseň minulého roka rozhodol opustiť vedúcu pozíciu v Zľavomate so zámerom oddýchnuť si a venovať viac času svojej snúbenici. Cestovanie po Európe mu prinieslo vytúžený relax a tiež nový pohľad na život, biznis a svet okolo.

Ľudia sa ma často pýtajú, čomu sa momentálne venujem. Občas z toho vznikajú celkom vtipné situácie. Počas rekonštrukcie môjho bytu mi zavolal jeden obchodný partner. Oznámil som mu, že s danou firmou už nespolupracujem a dal som mu kontakt, na koho sa má obrátiť. Na konci telefonátu sa ma spýtal, že čo teraz robím a ja som mu odpovedal, že akurát sadrujem a maľujem. Jeho reakcia bola že pán Sroka, Vy máte podľa mňa na viac!

Tomáš na nás zanechal dojem človeka, ktorý dokáže rozbehnúť veci správnym smerom. Vyžaruje z neho charizma a tiež istý druh pokory, ktorá dotvára umenie jeho osobnosti. Z jeho rozprávania a plánov máme pocit, že o ňom ešte budeme počuť. Bolo nám cťou, že sa Tomáš stal súčasťou žurnálu Alain Delon.

Ďakujeme Sheraton Amber’s Bar za priestor na fotenie.

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest