Style Guide

STYLE GUIDE: Ako nosiť kravatu

Title-Style-Guide-vol.-3-Alain-Delon

Rovnaký outfit a predsa iný. Máte v jeden deň viac akcií, no málo času na prezlečenie? Skúste vymeniť kravatu.

Kravata je vaša VIP vstupenka, ktorá vás dostane kamkoľvek. Pozerajte sa na kravatu ako na malý doplnok, ktorý dokáže s vaším outfitom spraviť veľké veci. Napokon, je to to prvé, čo si na vás ľudia všimnú.

Neexistuje nič jednoduchšie než doladiť tú správnu kravatu k outfitu, mnohí módni poradcovia vám to však až doteraz nechceli povedať.

Zaleží na dĺžke

Či meriate meter sedemdesiat alebo dva metre, kravata musí končiť vždy tesne nad sponou opasku. Ak si ju uviažete príliš vysoko, budete vyzerať, že si robíte srandu z kancelárskeho dress code, ak si ju uviažete príliš nízko, budete vyzerať, že vám trčí, ehm… No veď viete čo…

Ale aj na šírke

Dnes sú v móde užšie, ale nie superúzke kravaty. Ideálna je šírka okolo sedem centimetrov. Ak je kravata príliš široká, človek vyzerá ako podomový predajca z deväťdesiatych rokov, príliš úzku zase nosia dnes už iba chlapci z boybandov.

Windsor, Half-winsdor, Elderedge… Och, Bože

Jediný uzol, s ktorým prežijete celý život je ten najjednoduchší – four in a hand. Ani príliš veľký, ani príliš malý, dokonale trojuholníkový. Je prirodzený, elegantný a hodí sa ku každému golieru na košeli. Naučte sa ho a nikdy ho nezabudnite.

Viazanie-kravaty-krok-1

Viazanie-kravaty-krok-2

Viazanie-kravaty-krok-3

Viazanie-kravaty-krok-4

Viazanie-kravaty-krok-5

Modre-sako-Alain-Delon

Kombinujte do zbláznenia

Dodržujte však jedno pravidlo: dva z troch.
Nebojte sa vzorov, prúžkov a kociek. Kľúčom je dosiahnuť medzi nimi rovnováhu. Ako? Zapamätajte si, že dva z troch elemetov (oblek, košeľa, kravata) môžu byť vzorované, nie však všetky tri. Ak máte na sebe károvanú košeľu, pokojne pridajte prúžkovanú kravatu. Oblek však už nechajte jednofarebný. Ak máte károvaný oblek a prúžkovanú košeľu, zvoľte jednofarebnú kravatu. Ak máte prúžkovaný oblek… už poznáte tú rutinu.

A ak si nie ste istý, aké farby spolu ladia, ostaňte v tej istej farebnej skupine, kombinujte len odtiene. Napríklad fialovú košeľu skombinujte s tmavofialovou kravatou. Jednoduché.

Naučte sa o svoje oblečenie a doplnky starať tak, aby vám robili radosť dlhé roky.

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest