Style Guide

STYLE GUIDE – Smart Casual

Pánske obliekanie dostáva posledné roky poriadne „na frak“. Napokon, kedy ste naposledy videli davy chlapíkov v oblekoch náhliacich sa na obednú prestávku v bizniscentre?
Zdá sa to ako roky, kedy sme všetci bez výnimky chodili do práce v bielej košeli s kravatou, doba však ide dopredu a pánska móda musí držať krok!

Zatiaľ čo sa na prvý pohľad môžeme tešiť z uvoľňovania konvencií, na ten druhý vzniká v našich životoch úplne nový problém. Ako sa prispôsobiť novej casual norme? Pre tých, ktorí sa aj v čase korony odmietajú poddať teplákom tu máme zopár tipov, ako smart casual dress code zvládnuť v pohode.

Hlava, ramená, kolená…

Dlho platilo, že ohňuvzdorná smart casual kombinácia je klubové sako, biela košeľa, tmavomodré džínsy a hnedé topánky. Znie to však trochu nudne, po čase môže omrzieť, a navyše by bolo pri dnešnom milióne možností škoda nepreskúmať aj iné varianty.

Dôležitá časť smart casual outfitu je práve kombinácia rôznych voľnočasových a klasických prvkov. Na vrchu tela môžete mať aj smart sako, aj casual sveter.
Treba sa však potom trafiť aj v spodnej časti. Ak je vašou voľbou do boja sako, skombinujte ho s casual džínsami, ak chcete ísť v svetri, musíte váš outfit povýšiť tradičnými oblekovými nohavicami.

Teória je síce pekná vec, prax však často iná a pár jednoduchých riadkov vám toho asi veľa nenapovedalo. Namiešali sme preto pre vás štyri outfity, ktoré vám pomôžu dostať vyššie uvedené hravo do praxe.

Sako namiesto svetra

To najlepšie čo smart casual móda posledné roky priniesla sú nepodšité saká. Nemajú vložky v pleciach, žiadne výstuže v chrbte a sú ušité z elastickej látky. Jednoducho, vyzerajú ako super sako, zatiaľ čo sú pohodlné ako sveter. Hoďte k nemu džínsy či čierne nohavice, košeľu a kožené tenisky a nič nepokazíte.

Steve Jobs style

Verte či nie, slávny rolák Steva Jobsa z neho raz urobí módnu ikonu. Stačí, ak si namiesto rozgajdaných džínsov na seba vezmete slimové, ktoré dobre sedia, a razom sa z vás stane záhadný umelec. Počas chladnejších dní dolaďte všetko kontrastným sakom, ktoré má v sebe termovestu. Smart casual mix na všetkých úrovniach.

Vesta nie je len pre učiteľov

Vrstvenie viacerých typov oblečenia je téma sama o sebe. Pri smart casual outfitoch vám však dá do arzenálu úplne nové náboje, ktoré len tak niekto nemá. Hitom tejto jesene sú úpletové vesty, ktoré vyzerajú skvelo k džínsom či nebodaj oblekovým nohaviciam. Doplňte ich hrubým, priam až tvídovým sakom a zimný outfit, ktorý bude nielen štýlový, ale aj super pohodlný, je na svete.

Oblek večne živý

Počkať, spomínali sme predsa, že oblek do práce je mŕtvy, prečo teraz s ním zas začíname? Málokomu napadne, že oblek nemusí byť nutne naškrobený, práve naopak viete z neho vytvoriť nie jeden, ale hneď viacero outfitov. Máte sako a nohavice, ktoré môžete rozbiť a zrazu vám vyriešia hneď dve bolestivé rána za sebou. Chcete outfit trochu odľahčiť? Zabudnite si doma sako a vymeňte ho za kontrastný pulóver. Jeden detail urobí veľa. A o týždeň si pre zmenu namiesto oblekových nohavíc oblečte džínsy.

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest