Style Guide

Style Guide – Sako v čase korony

Sako bolo až donedávna verným spoločníkom na mnohé príležitosti. Vedeli ste si ho dať ráno do práce, večer do divadla, na párty či len tak na vychádzku a stále ste vyzerali skvelo. Koronavírus však udrel a saká ostali spolu s oblekmi či kravatami smutne visieť v skrini. Je to tak trochu škoda, že aj tí z nás, ktorí siahali minimálne päťkrát do týždňa po tomto takmer najversatilnejšom kuse oblečenia dnes už nosia namiesto nich len mikinu. Preto je podľa nás najvyšší čas, aby sme sa vzopreli homeofficovému stereotypu a opäť sa trochu nahodili. Spraví vám to dobre nielen na výzore, ale aj na duši. A nepotrebujete k tomu nutne úplne prekopať váš šatník, stačí vám jedno jediné sako. Príležitostí, kde ho vyvetrať je aj v tejto dobe viac než dosť!

Vyvenčiť sa do mesta

Asi nie sme jediní, čo sa už nevieme dočkať, kedy konečne budeme môcť navštíviť našu obľúbenú reštauráciu či dať si jedno čapované s kamarátmi v bare. Kým však nemôžeme, prečo sa nevybrať na prechádzku po meste a nevyužiť ešte úplne posledné slnko, vďaka ktorému si môžeme sadnúť aspoň na terasu. Urobte si pekný výlet do centra a namiesto jesennej bundy si na seba hoďte vlnené sako, ktoré vás nielen zahreje, ale aj patrične nahodí. A aby ste nezmrzli, pod neho si pekne dajte starý dobrý rolák. Elegantné a jednoduché.

Občas treba ísť aj do práce

Mnohí z nás, ktorí sú už od marca takmer nonstop na homeoffice však raz za čas vytiahnu päty z domu, aby nezabudli cestu do kancelárie. Dôvod je väčšinou nutnosť vyriešiť veci efektívnejšie ako online, avšak v skutočnosti je za tým už absolútna nevyhnutnosť sa stretnúť s inými ľudskými bytosťami. Je to zrazu výnimočný deň, ktorý by bolo škoda nevyužiť na to, aby sme ho oslávili aj patričným outfitom. Jasné, oblek je asi tak trochu príliš, ale oblekové nohavice s voľnočasovým sakom to neznie úplne zle. Rovnaké sako, aké ste si dali na seba počas víkendového výletu na kávu vám poslúži úplne ideálne. Zvoľte k nemu košeľu s jemným vzorom a elegantné hnedé topánky a dokonalý outfit je na svete.

Len tak do obchodu

Medzi nami sú, žiaľ, skutočne aj takí, ktorí sa nedostanú von za iným účelom ako sú nákupy. Supermarkety sú však plné namosúrených ľudí, ktorých už nebaví sedieť stále doma, je preto nutné si každý takýto výlet trochu oživiť! Kde je predsa napísané, že človek musí ísť po potraviny v teplákovej súprave? Namiesto svetra si dajte k džínsom výraznú, veselú košeľu a sako a z bežného nákupu na tržnici je zrazu trochu viac než len povinná obchôdzka. Možno vás to prinúti zablúdiť aj inam a trochu sa vyvetrať. Zmena prostredia je predsa len dnes o niečo dôležitejšia než kedykoľvek predtým.

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest