Style Guide, Umenie módy

Style Guide – Päť tipov, ako nosiť jarné sako

Tých z nás, ktorí už netrpezlivo vyzerajú z okien pekné počasie to s určitosťou každé ráno ťahá k skrini s jarnými vecami. Čo však, ak patríte medzi pánov, ktorí nechcú ráno príliš rozmýšľať nad tým, čo si oblečú. Nerozlišujete svoju garderóbu na jarnú a jesennú, a preto jedno tmavomodré sako je všetko, čo potrebujete.

Je síce pravda, že nie je nič lepšie, ako mať šatník plný oblečenia, ktoré môže byť medzi sebou kombinované a vymieňané či prší či neprší. Mať však zopár kúskov, ktorých farby vás naladia na správnu jarnú vlnu nie je od veci. Aby sme vám pomohli, ako na to, tu je päť jedinečných jarných sák, z ktorých si určite aspoň jedno zamilujete!

Bavlna nadovšetko

bavlnene-sako

bavlnene-sako

V prípade, že sa skutočne obávate toho, aby vám sako neostalo po prvom nosení smutne visieť v šatníku, zvoľte bezpečnú stratégiu vo forme bavlny. Ak sa porozhliadnete v správnych obchodoch, uvidíte, že už dávno nie sú tieto saká určené pre chlapov, ktorých šatník odmietol po roku 1980 pokračovať v smere jazdy. Nájdete ich v superveselých farbách dúhy, premakane vypracované a hlavne z top bavlny, ktorá sa nielenže nekrčí, ale ešte sa aj dokonale prispôsobí. Na jar sa špeciálne hodí, ak je sako nepodšité, čo ho spraví skvelým do teplého počasia.

Ak máte trochu strach z farieb, jednoduchá bledošedá alebo béžová sú voľby, ktoré zaručujú úspech. Stačí, ak sa budete držať pravidla bledé sako + tmavé nohavice = parádny jarný outfit.

 

Čo tak niečo trochu iné?

teplakove-sako

teplakove-sako

Nebudeme chodiť okolo horúcej kaše, ďalšie na zozname je “teplákové” sako. Tento oxymoron však dáva oveľa väčší zmysel, než si spočiatku môže ktokoľvek myslieť. Keď toto zvláštne bavlnené sako po prvýkrát vyskúšate, ihneď sa opýtate, ako je možné, že toto niekto nevymyslel skôr. Je totiž nepodšité a pôsobí ako sveter a nie ako sako, avšak vyzerá super elegantne. Jednoducho, geniálne! Navyše, je len a len na vás, či si ho hodíte k džínsom a teniskám, čím bude viac causal, alebo k chinos nohaviciam a budete zas za elegána.

 

Krep je späť

cervene-sako

cervene-sako

Vraví sa, že vo svete módy už bolo všetko vymyslené, a preto sa musia veci stále dookola vracať. Posledné roky pomaly oslavuje svoj návrat krep a nejakú dobu tu s nami určite ešte pobudne. Ak teda máte vlastniť len jedno jediné sako na jar, toto je ono. Nebolo by to to pravé orechové, ak by krep nemal výraznú farbu a červená je tá, ktorá trafí klinec po hlavičke. Stajlujte ho k rifliam, k chinos, k tričku či ku košeli, stále bude vyzerať super.

 

Pletený nemusí byť len sveter

strukturovane-sako

strukturovane-sako

Keď sa povie slovo pletený, okamžite vám určite napadne hrubý vlnený sveter. Prečo by však nemohlo byť pletené aj jarné sako? Je to skvelá alternatíva, ktorá vás prevedie všetkými udalosťami, kde je smart-casual povinnou jazdou. Ak narazíte na také, ktoré je navyše preplietané viacfarebnými niťami, môžete ho kombinovať do nekonečna. Kľúčom k úspechu pri pletených sakách je opäť to, aby boli nepodšité, budú tak ľahké a vzdušné, presne to, čo na jar a v lete potrebujete.

 

Krikľavé farby, poďte sem!

krepove-sako

krepove-sako

Kľúčom k outfitu, ktorý dokonale ladí, je spravidla nekombinovať príliš veľa výrazných farieb. V jednoduchosti je predsa krása a čiara medzi kráľom štýlu a Danom Nekonečným je skutočne tenká. Ak sa však na to cítite, výrazné jarné farby sák sa vôbec nemusia hanbiť v spoločnosti jarných farieb nohavíc či košieľ. Snažte sa však, aby bol vzor košele aspoň plus-mínus vo farbe saka a nohavice o pár odtieňov svetlejšie či tmavšie. Napríklad ako azúrovo modré sako s jemnými jahodovými nohavicami… Pohoda, jahoda!

 

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest