Style Guide, Umenie módy

Jedno sako, štyri outfity

Večný problém, ktorý po nakupovaní stretol snáď už každého z nás. Kúpime si super kúsok oblečenia a nakoniec ho nosíme raz za pol roka … Možno je to tým, že nemáme ráno čas vymýšľať nové netradičné kombinácie, možno je to strach, že sa tak úplne netrafíme, alebo sme jednoducho leniví. Pritom práve kreatívne a zaujímavé kombinácie dávajú štýlu váš jedinečný rukopis. Páni, vystúpte z radu! Použite kúsky oblečenia netradičnou formou. Aby sme vás odštartovali tým správnym smerom, nachystali sme zopár tipov, ako skombinovať jedno voľnočasové sako na štyri rôzne spôsoby.

1. Jarná klasika

Jarná Klasika

Ani klasika nemusí byť nutne nudná. Vymeňte v najbližší „Casual Friday” klasické rifle za farebnejšie pastelové nohavice.

Jar predsa volá po žiarivých farbách ako tyrkysová či červená. Pridajte k tomu hit tohtoročnej sezóny – košeľu s tlačeným kvetovaným vzorom a piatkové drinky sa môžu začať.

2. Víkend tak trochu inak

Víkend tak trochu inak

Je májový sobotný večer a na terasách podnikov vysedávajú páni ako z kopírky. Polokošeľa, rifle a pulóver … more nudy. Ako však vystúpiť z radu a nebyť „overdressed“?

Nebojte sa sák. Ak zvyšok outfitu odľahčíte, nemôžete sa pomýliť. Skúste však namiesto modrých džínsov niečo veselšie ako, napríklad, biele nohavice, ktoré si vyhrniete o jeden stupeň vyššie ako obyčajne a k tomu jednoduchú polokošeľu. Sami sme boli prekvapení, ako dobre to vyzerá.

3. Čo? Sako na pláž?

Čo? Sako na pláž?

Kde je napísané, že si nemôžete dať sako k šortkám alebo, nebodaj, k plavkám? Večer v plážovom bare zavanie chladný morský vánok a razom vám môže byť zima.

Jednoduchá plážová kombinácia bieleho trička alebo polokošele funguje v tomto prípade najlepšie. Ak si k tomu vyberiete aj výrazné šortky, výsledná kombinácia zaručene stojí za to.

4. Minimalizmus vyhráva

Minimalizmus vyhráva

Jednoduchý a minimalistický outfit nemusí byť nutne len čierny alebo biely.

Práve naopak, strohé doplnky ako tmavomodré tričko či tmavé nohavice vynikajúco doplnia vaše voľnočasové sako. O to viac, ak je bledej farby. Nebojte sa cez sako prehodiť ľahkú funkčnú bundu, ktorá celý outfit doladí do dokonalosti. A že je kratšia ako samotné sako? Pamätajte, pravidlá sú na to, aby sa porušovali.

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest