Style Guide, Umenie módy

Style Guide – Definitívny návod, ako na pulóvre

Style Guide – Definitívny návod, ako na pulóvre

Páni, jeseň je definitívne tu. Prší, listy padajú, babie leto nikde… Aj tí šampióni z nás, ktorí ešte stále neakceptovali túto krutú realitu a vonku producírujú omrznuté holé ruky si pomaly začínajú uvedomovať, že asi by bolo možno fajn ráno si obliecť o vrstvu naviac. Ak však neviete akú, sme tu opäť pre vás. Ak ste boli niekedy v živote zmätení pri otázke pulóvrov, tu je stručný a zrozumiteľný návod, ako tento rok zvládnuť jeseň v svetri.

V neck vždy a všade

Pulóver do V

Ak neradi špekulujete ráno pred skriňou, pulóver do V, alebo V-neck je pre vás ako stvorený. Hodí sa takmer k čomukoľvek a kedykoľvek. Môžete ho nosiť do obleku ku košeli s kravatou, do saka, alebo len tak na nohavice a košeľu. Ale pozor, tričko je snáď jediná vec, ktorá sa s V-čkovým pulóvrom nekamárati!

Crewneck

Crewneck

Crewneck, v našich končinách známy skôr pod prezývkou pulóver do O by mnohí považovali za výlučne víkendového spoločníka. Aká to chyba. Crewneck vyzerá skvelo spárovaný aj s košeľou a dokonca v niektorých prípadoch aj s kravatou. Tu však treba dávať pozor, aby ste mali pekne uviazaný uzol, keďže bude dominantne vidieť.
Stačí ak pulóver zvolíte v jemnej farbe, bez vzoru, maximálne s nenápadným tkaním a máte outfit ako vyšitý do práce.

Rolák

Rolák

Rolák, podobne ako crewneck mnohí z nás radi nechávajú skôr na voľnejšie dni. Ako sme už demonštrovali v našom predošlom vydaní Style Guide, môže pôsobiť aj ako výborná náhrada košele pod sako. Dajte mu šancu a tenký rolák vás nenechá v štichu.

Výplnkový pulóver

Výplnkový pulóver

My v Alain Delon sme vždy za odvážne kombinácie športového a elegantného oblečenia. Teda, až na jednu výnimku. Výplnkové pulóvre, páni, prosím, nechávajte počas pracovného týždňa doma. Áno, je nám to jasné, sú pohodlné a mäkučké. Ale však ani do mesta nechodíte v papučiach, bez ohľadu na to, aké sú pohodlné.
O to viac pekný výplnkový pulóver vynikne k džínsom počas chladného víkendu. Voľte tie s jemným vzorom a neagresívnymi farebnými kombináciami. A hlavne, tí, čo nemáme už osemnásť, skúsme sa vyvarovať kapucniam a obrovským nápisom.

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest