Style Guide

Style guide – 3 spôsoby, ako si uviazať šál

Style guide - Uviažte si šál ako gentleman

Ako sa často vraví, všetko je o detailoch. A dokonalý štýl pozostáva práve z tých drobných vecí. Dokonale uviazaná kravata, ideálna dĺžka nohavíc či sako sediace ako uliate. S treskúcou zimou za oknami pribúda do šatníka každého pána doplnok, ktorému nevenujeme príliš veľa času, hoci práve on nás na ulici odlišuje od ostatných. Nad viazaním šálu sa nezamýšľame dlhé hodiny ako nad motýlikom či kravatou, napokon je to len hlúpy šál… Ale dokonalý uzol je drobný detail, ktorý dodá každému outfitu to „je ne sais quoi“… Presne ako farba ponožiek či vreckovka v saku. Veselo scrollujte ďalej a uvidíte tri skvelé spôsoby, ako si ho uviazať.

1. Elegantný uzol

Elegantný uzol

Metóda, ktorá v praxi neznamená nič iné než vytvorenie jednoduchého uzlu pod krkom, presne ako keď si viažete šnúrky na topánkach.

Je vhodný k akémukoľvek outfitu, či idete liezť do hôr, alebo si prehadzujete cez krk hodvábny šál na ceste do opery.

2. Parížan

Parížan

Trochu parížskej elegancie ešte nikomu neublížilo. Parížana uviažete zložením šálu na polovicu, obtočením po krku a následným prevlečením oboch koncov cez už vytvorenú slučku. Čím viac si ho utiahnete tým elegantnejší, ale aj teplejší bude. Navyše ho v prípade potreby rozviažete za pár sekúnd.

3. Dokolečka dokola

Dokolečka dokola

Posledný uzol vlastne uzlom vôbec nie je. Skôr si šál obmotávate okolo krku až kým nedosiahnete požadovanú dĺžku. Táto technika vám vyhrá bonusové body najmä pri voľnočasových outfitoch a hodí sa, keď máte po ruke dlhší šál.

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest