Style Guide

STYLE GUIDE: Ako nosiť košele

Alain Delon - Style Guide vol. 2

Druhý diel nášho Style Guide pokračuje bojom proti zbytočne veľkým košeliam. Páni, do zbrane!

S, M, L, XL už nikdy viac!

Väčšina z nás si kupuje košele podľa veľkostí tričiek, ktoré sme nosili ešte na vysokej škole. Nečudo, že košeľa potom vyzerá ako balón a na krku škrtí tak, že vás z toho bolí hlava už po polhodine nosenia kravaty. Pritom stačí tak málo a váš deň bude hneď krajší.

ZMERAJTE SA

Každý muž musí poznať veľkosť svojho krku. Iba to zaručí, že budete v kancelárii môcť voľne dýchať. Vezmite si meter a zmerajte obvod krku v spodnej časti tak, aby vám medzi metrom a krkom ostal priestor na dva prsty. Alebo to nechajte na slečny v našich predajniach, ony už vedia, čo majú robiť.

Zhoďte tuk (z košele)

Pánov s košeľami tak obrovskými, že sa do nich zmestia dvakrát, vidíme na ulici každý deň. V Alain Delon tvrdo bojujeme za zhadzovanie nepotrebných kíl z košele. Nájdite si správny strih, ktorý bude sedieť na vašom torze, nech máte akýkoľvek druh postavy. Veľké záhyby nezakrývajú, práve naopak, opticky zväčšujú.

Kto sa má vyznať v miliarde golierov?

Ignorujte ich! Tu sú tri, ktoré vám vystačia na zvyšok vášho života.

Kent

1. Kent

Klasický golier, ktorý sa hodí vždy a všade. Funguje s akoukoľvek kravatou a s akýmkoľvek oblekom. Noste ho do práce, cez víkend… hej, môžete v ňom aj spať.

Žraločí

2. Žraločí

Predstavte si finančníka z Wall Street. Moderný, skvelo hodiaci sa k širšej kravate a výraznému obleku.

Button-down

3. Button-down

Americká stará škola. Nikdy nevyjde z módy. Noste ho cez víkend, aj na voľnejší deň do práce.

NEBUĎTE FARBOSLEPÍ

Teraz, keď už viete ako by mala košeľa sedieť, je čas byť kreatívny a hrať sa s farbami a vzormi. Dodajte vášmu šatníku kofeínovú injekciu výraznými printovými, alebo károvanými vzormi.
Na jeseň a v zime siahnite po menej odvážnych farbách, ktoré skvelo doplnia tmavý pracovný oblek. A keď začne teplota stúpať smerom hore, vaša farebná časť šatníka by mala tiež. Skúste si obliecť ružovú, limetkovo zelenú, alebo fialovú. Trochu života do toho!

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest