Style Guide

STYLE GUIDE – Ako na vzorované košele

Style guide - vzorované košele

Je to už nejaký ten piatok čo módni guru z celého sveta kričia “tohtoročné leto patrí výrazným vzorom”. V poriadku, veľké kvetinové vzory sú niečo, čo vyzerá dobre na stránkach nalešteného časopisu, na modelovi, ktorý je nastylovaný tímom profesionálov. Normálny, bežný chlapík z ulice musí v tých veciach predsa vyzerať ako klaun… Alebo nie?

Alain Delon Žurnál opäť raz beží na pomoc a v našom najnovšom Style Guide vám ukážeme pravý opak, vytiahli sme nášho modela z radu obyčajných gentlemanov, aby sme vás presvedčili, že výrazné vzory patria do šatníka každého z nás. Prestaňte sa báť a začnite sa módou zabávať!

Víkendu v prírode vpred!

Printová košeľa s krátkymi nohavicami

Zlatá rovnica výrazných printov hovorí: Printová košeľa = Jednofarebné nohavice + jednofarebné sako. Keďže vonku je v poslednej dobe naozaj horúco, jediné, o čo sa musíte cez víkend starať je kombinácia košele a nohavíc. Práve preto sú letné voľnočasové outfity najľahšou cestou, ako s výraznými vzormi začať.
Vaša vzorovaná košeľa sa ľahko spáruje s jednofarebnými nohavicami a topánkami v neutrálnej farbe. Bonusové body môžete získať, ak sa farba topánok a nohavíc zjaví aj vo farbe printov.

Ak budete záhradu zalievať, krásne vám rozkvitne

Printová košeľa so sakom

Tak ako kvetinový záhon pri troche práce rozkvitne, môže aj váš outfit. Stačí, ak ste pripravení posunúť ho o level vyššie. Výrazné farby fungujú s printom magicky, kľúčom je opäť staré dobré pravidlo Printová košeľa = Jednofarebné nohavice + jednofarebné sako. Červené, alebo ostro modré sako sa ku kvetinovým košeliam doslova pýta, opäť sa však ubezpečte, že v košeli máte aspoň náznak jednej z farieb.
A čo v takomto prípade s nohavicami? S bielou nemôžete šliapnuť vedľa. Nielenže sa skvelo hodí takmer k akémukoľvek printu, taktiež outfit elegantne doplní a nenaruší.

Neskrývajte printy v šatníku na víkend!

Printová košeľa v obleku

Podľa všetkého výrazné printy teda prirodzene patria do víkendového šatníka, alebo nie? Vyskúšajte vymeniť vašu oblekovú košeľu za výrazný print. Garantujeme vám, že pracovný oblek okamžite získa úplne nový charakter. Obleky vyzerajú najlepšie s printom paisley, ktorého kombinovanie je jednoduchšie ako základná matematika. Stačí, ak sa budete držať farby obleku a vyberiete si košeľu, ktorej printy sú tón v tóne. Okamžite transformujete nudný pracovný ouftit do novej dimenzie, ktorou ukážete kolegom, že večerný drink s vami bude určite stáť za to.

Leto v práci? V pohode

Printová košeľa, kárované nohavice

Ak sa objavíte v kancelárii v lete bez saka v oblekovej košeli, vyzeráte, že ste si ho zabudli večer v bare. Vymeňte bielu košeľu za výraznú a zrazu je z vás hviezda módneho magazínu, budete vyzerať moderne, avšak stále elegantne… Nikomu sa v lete predsa nechce sedieť v saku, nechajte ho doma a vyvetrajte len vaše oblekové nohavice. Sako odložené v skrini vám dáva skvelú možnosť ukázať vaše printové košele. Navyše, pravidlá sú na to, aby sa porušovali, a tak keď sa na to cítite, zabudnite na to, čo sme písali v úvode. Spárujte výraznú košeľu s károvanými oblekovými nohavicami. Zapamätajte si však, aby bolo káro v dominantnej farbe košele a zvyšok nohavíc bol jednoliaty, najlepšie v usadlej šedej, alebo tmavomodrej.

Vidíte, práve sme vyriešili odveký problém obliekania do práce v letných mesiacoch.

Foto: Pavol Zachar www.zacharphoto.com

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest