Style Guide, Umenie módy

Ako na kabáty

Style Guide - Ako na kabáty

Mysleli sme si, že to už snáď ani nepríde a zrazu hop, zima nám aj napriek dlhej a slnečnej jeseni predsa len začala klopať na dvere. Listy pomaly padajú zo stromov a svetre s istotou vykúkajú z horných poličiek našich šatníkov. Kým však zima udrie v plnej sile, je potrebné si posvietiť aj na to, čo stojí v prvej línii v boji proti treskúcemu mrazu. Ak ste na pochybách, aký kabát je pre vás ten ideálny, čítajte ďalej. Alain Delon Žurnál vám prináša tipy, ako sa v kope rôznych kabátov vyznať.

Kašmír je top

Kašmír je top

Začíname hneď odvážne a zhurta. Kašmírový kabát je na prvý pohľad superdrahá extravagancia, ktorá môže pôsobiť ako vyhodené peniaze. Opak je však pravdou. Táto investícia vám vydrží dlhé roky. Kašmír je totiž vlna pochádzajúca z kôz, ktorých vlnené vlákna sú desaťkrát tenšie ako ľudský vlas. Práve vďaka tomu je kabát neskutočne jemný a teplý, presne taký, aký v zime potrebujete. Navyše jeho jemný lesk dodáva kabátu krásny elegantný look. Môžete ho nosiť do práce či cez víkend. Hviezdu z vás však urobí aj počas príchodu na ples alebo do opery.

Starý dobrý flauš

Starý dobrý flauš

Aj keď kašmírový kabát je kráľom všetkých kabátov, netreba sa krivo pozerať ani na tie flaušové. Sú to verní bojovníci, ktorí vás udržia v teple za každých okolností. Dnešná moderná technológia materiálov zabezpečuje, že na to, aby vám bolo teplo, už nepotrebujete hrubý flauš, v ktorom vyzeráte ako ľadový medveď. Preto nie je dôvod báť sa tenkej pekne slimovo strihanej verzie. Je to vďačný spoločník, ktorý bude vyzerať skvele, či idete v obleku do práce, alebo sa chystáte večer do mesta. V prípade, že má sakovú fazónu, vyplňte „dieru“ na krku pekným šálom a váš look bude stále dokonalý.

Čo ak chcem niečo úplne iné?

Čo ak chcem niečo úplne iné?

Ak ste odvážni a máte chuť túto zimu vytŕčať z radu, prečo nejsť do hitu tejto sezóny – strihaných búnd a kabátov? Už na prvý pohľad kričia: „Obleč si ma a bude ti teplo ako v bavlnke.“ Na rozdiel od flaušu radi priznávajú práve svoju hrúbku, čo im dáva charakteristický look. Či už zvolíte krátku, alebo trojštvrťovú verziu, vedzte, že strihaný kabát patrí skôr k džínsom ako k obleku.

Kabát alebo bunda? To najlepšie z oboch svetov!

Kabát alebo bunda? To najlepšie z oboch svetov!

Ak ste už unavení z tradičných kabátov a šušťavých búnd, máme pre vás ešte jedno riešenie. Túto sezónu letia flauše strihané do tvaru bundy, ktoré doplňujú výrazné prvky ako veľké gombíky či goliere. Krátky strih bundy, pod ktorú si dajte hrubý pulóver, doplňte čiernymi džínsami a ste pripravení na všetko! Jednoducho dokonalá definícia smart casual.

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest