Style Guide, Zo zákulisia značky

Style Guide – Ako byť pripravený na prvú návštevu krajčíra

Alain Delon - Šitie na mieru

Alain Delon Žurnál je tu opäť, aby zodpovedal všetky vaše módne otázky. Tento mesiac sme sa rozhodli priniesť vám niekoľko tipov a trikov, ktoré si je dobré vziať k srdcu, keď sa rozhodnete pre váš prvý skutočne ručne šitý oblek na mieru.

Prvá návšteva krajčíra môže byť nervy drásajúca skúsenosť. Nechávate u neho pomerne veľký obnos ťažko zarobených peňazí za vec, ktorú neuvidíte ešte minimálne ďalšie štyri týždne. A darom vedieť si predstaviť hotový výsledok hneď na začiatku neoplývame všetci. Poprosili sme teda našu manažérku salónu šitia na mieru Custom Made pani Vierou Giéciovú o zopár rád, ako si prvú návštevu krajčíra čo najviac uľahčiť.

1. Urobte si aspoň hrubú predstavu

Šitie na mieru - Rada oblekov

Pred tým než prídete na vaše prvé stretnutie s krajčírom, porozmýšľajte nad vašimi predstavami. Budete potrebovať oblek do práce alebo na spoločenské udalosti? Budete ho nosiť v lete, v zime, alebo po celý rok? Aká farba prevláda vo vašom šatníku? Je skvelé, ak si pozriete zopár špecializovaných webových stránok, aby ste zistili, aký štýl oblekov sa vám páči.

Ilustračné obrázky môžete prípadne priniesť aj so sebou. Odpovede na tieto otázky vám pomôžu pri prvej konzultácii, keďže nebudete musieť všetky rozhodnutia robiť na mieste, čo mnohých môže zahnať do pomykova.

2. Pýtajte sa

Šitie na mieru - Výroba strihov

Najdôležitejšia vec, ktorú si treba zapamätať je, že my sme tu pre vás. Nebojte sa pýtať úplne na čokoľvek. Zaujímajte sa o výrobný proces, o to, ako sa vyrábajú strihy. Je nevyhnutné, aby každý strih bol robený priamo pre klienta a nepoužívali sa už predrobené. Taktiež by ste pred odovzdaním hotového obleku mali mať aspoň dve skúšky.

Toto vám hneď na začiatku pomôže rozlíšiť, či platíte za skutočný ručne vyrábaný oblek alebo iba za lepšiu verziu Made-to-measure. Na konci dňa, sú to vaše peniaze, a ak sa necítite na sto percent istí, že toto je to, čo chcete, sa môžete poďakovať a ísť inam.

3. Nechajte si poradiť

Šitie na mieru - Vzorky materiálov

Obyčajne k nám prichádzajú dva typy klientov. Takí, ktorí majú presnú predstavu, čo chcú, a takí, ktorí nechajú všetko na nás.

Ak si nechávate šiť oblek na mieru po prvýkrát, odporúčame nechať si poradiť najmä pri výbere materiálu.

Je ťažké si z malej vzorky predstaviť hotový oblek, a preto nechajte profesionálov postrčiť vás správnym smerom.

4. Buďte vyberaví

Šitie na mieru - Predvyrobené obleky

Nehanbite sa, a povedzte nám, čo môžeme zlepšiť. Na prvú skúšku vám prinesieme iba jemne zošitý predvyrobený oblek, na ktorom sa môžu urobiť ešte veľké zmeny. Tu je preto príležitosť, aby ste povedali veci ako: chcel by som užšiu siluetu saka, ramená sú mi malé a podobne. Oblek sa nenatiahne sám od seba a nie je nič horšie ako zle padnúci oblek na mieru. Nikdy neopustí brány vašej skrine, a to sú vyhodené peniaze.

Druhá skúška je určená na úpravu drobných detailov ako dĺžka nohavíc alebo rukávov, aby bol výsledný výrobok dokonalý.

5. Pamätajte, pri ručnom šití je možné všetko

Šitie na mieru - Iniciály

Oblek na mieru by mal odrážať vašu individualitu. Je preto dobré vedieť, že možné je všetko. Cestujete veľa a chceli by ste špeciálne vrecko v saku na cestovné doklady? Žiaden problém.

Nosíte mobilný telefón vo vrecku nohavíc a neustále vám vypadáva? Urobíme vám vrecko, ktoré ho bude držať na mieste.
Taktiež si pýtajte personalizované drobnosti, ktoré urobia oblek skutočné váš. Nič nie je krajšie, ako mať vyšité iniciály vo vnútri saka, prípadne jedinečnú podšívku. Na konci dňa, čim viac si oblek personalizujete, tým väčšiu radosť vám urobí. A o tom to celé je.

Ak by ste si chceli vyskúšať naše rady v praxi, neváhajte a dohodnite si stretnutie na našej stránke v časti Šitie na mieru – Custom Made.

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest