Style Guide, Umenie módy

Style Guide – 5 kúskov, ktoré nesmú chýbať vo vašom šatníku

Možno ste práve vyšli zo školy a potrebujete začať nosiť niečo iné ako mikinu. Možno ste si dali novoročné predsavzatie, že sa začnete trochu venovať tomu, ako vyzeráte… Bez ohľadu na vaše dôvody, začiatky sú vždy ťažké. Zorientovať sa v spleti módnych editoriálov a internetových poradní venujúcich sa všetkému pánskemu je často údel ťažký aj pre starých harcovníkov, nie to nováčikov. Kde vôbec začať? Čo si kúpiť ako prvé?

Preto so Žurnálom Alain Delon prilietame opäť na pomoc. Pripravili sme pre vás recept pozostávajúci z piatich jednoduchých ingrediencií, ktoré spolu vytvárajú dokonalý základ akéhokoľvek šatníka. Pretože, ako pri jedle, tak aj v obliekaní platí, kvalitné suroviny sú základ.

Košeľa

Cesta k dokonalému šatníku je jednoduchá. A máločo je také jednoduché, a zároveň tak dokonale versatilné, ako biela košeľa. Žiaden vzor, žiadna farba, žiaden nonsens.

Jednoducho, kus oblečenia, ktorý si môžete vziať aj na ples, aj do parku s deckami a nebudete vyzerať, že ste zablúdili. Nemusíte si pri nej lámať hlavu, či trafíte odtieň, prípadne či nemáte na sebe príliš veľa vzorov, je to skrátka vec, ktorá sa hodí doslova ku všetkému.

A najmä, neexistuje muž, ktorý by v bielej košeli vyzeral zle. Jediné, čo za vás biela farba nevyrieši, je fit. Nesmie byť taká úzka až sa strieľajúce gombíky stanú všeobecným ohrozením, a zároveň by sa do nej nemal vojsť ešte aj váš kolega. Ako na správnu veľkosť košele vám poradí aj tento článok. A hlavne, páni, raz a navždy, biela košeľa nikdy netrčí von z nohavíc!

 

Oblek


Ak vám má v skrini visieť len jeden jediný oblek, musí to byť ťahúň, ktorý zvládne všetko, čo na neho hodíte. Či idete na pracovný pohovor alebo svadbu, musí zapadať. Najmä tých mladších, čo si kupujú svoj prvý oblek to v obchode bude určite ťahať k niečomu super extravagantnému, tu však pozor! V jednoduchosti je krása, a tmavomodrá farba je tá, po ktorej musíte bez debaty siahnuť. Taktiež sa vyvarujte prúžkom či káru, ťažko by ste vysvetľovali svojej partnerke, ktorá vás čaká pred operou, že aj Al Capone mal podobný.

Takmer s určitosťou budete oblek potrebovať vytiahnuť v horúcom júli, ako aj zamrznutom decembri. Prírodný vlnený materiál v zime zahreje a v lete, naopak, príjemne chladí. Preto, ak chcete skutočne investovať len do jedného obleku, vlnený je správna cesta. Po svadobnej zábave, ktorú vaša sesternica chcela mať za každú cenu pod holým nebom nám poďakujete.

Džínsy


Počkať, čo? Džínsy, to sme teda objavili Ameriku, že? Nie sú však džínsy ako džínsy. Raz, keď nájdete ten správny strih džínsov, to je ako spoznať tú pravú, jednoducho, láska na celý život.

Je pravda, že každý z nás má v skrini aspoň jedny rifle. Vlastniť tie správne je však to najťažšie, čo pri tvorbe základov šatníka treba trafiť. Tak, aby sa hodili na čo najviac príležitostí, nemali by byť príliš skinny, ani príliš voľné, ani príliš bledé, ani veľmi tmavé. Je potrebné nájsť zlatú strednú cestu, vďaka ktorej budete môcť džínsy vytasiť ráno v práci či na večernom rande. Práve preto je ideálom tmavomodrá bez akýchkoľvek vyšúchaných miest a nebodaj dier. Menej je viac!

 

Modré sako

Privítajte ten najuniverzálnejší kúsok vášho šatníka, modré sako. Chcete byť za elegantného? Stačí si dať k nemu košeľu a kravatu. Chcete naopak pôsobiť nenútene? Spárujte k nemu biele tričko, džínsy a tenisky. Jednofarebná tmavomodrá látka je skvelý základ ku kombinovaniu vašich ostatných vecí, a sako tak rázom môže slúžiť ako základný kameň celého šatníka.

Navyše do neho šikovne schováte vašu peňaženku, kľúče a telefón čím sa zbavíte klasického „neodolateľného“ looku s napchatými prednými vreckami na nohaviciach.

Véčkový pulóver

Tak, už máte takmer všetko, čo však keď začne byť trochu zima? Podobne ako pri ostatných kľúčových kúskoch, aj pri pulóvri platí, že ten najlepší je aj ten najjednoduchší, véčkový. Vynosíte ho, pretože sa hodí aj pod sako, aj pod bundu. Je to podobné ako s bielou košeľou, nestarnúca klasika. Navyše, práve v kombinácii s košeľou bude vždy pôsobiť elegantne. Ak máte trochu obavy zo spleti farieb, červená či tmavomodrá je tou správnou cestou. Platí pri ňom len jedno pravidlo, nezamieňať si ho so sakom! Ak idete niekam, kde chcete pôsobiť predsa len trochu viac smart než casual, pulóver s košeľou nestačí.

 

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest