Umenie

Slovenská filharmónia – Vitajte vo svete vážnej hudby

SLOVENSKÁ FILHARMÓNIA – VITAJTE VO SVETE VÁŽNEJ HUDBY

Aké sú vaše plány na večer? Dáte si pár drinkov s kolegami? Alebo pokojný oddych doma? Je pravda, že po dlhom dni v práci je až príliš lákavé zabaliť sa do deky na gauči a zapnúť pravidelný prísun televíznej zábavy. Kultúra nie je miestom, kam sa často uchyľujeme za relaxom. Asociujeme si ju s úsilím. Musíme ju vnímať, počúvať, rozmýšľať. Ale čo keby sme sa pokúsili túto perspektívu zmeniť a spraviť kultúru novým trendom v relaxe? Slovenská filharmónia je to pravé miesto, kde začať.

alain delon reduta filharmonia umenie hudby

Slovenská filharmónia vstúpila tento rok do svojej šesťdesiatej šiestej sezóny, celkovo siedmej pod taktovkou legendárneho francúzskeho dirigenta Emmanuela Villauma. Návšteva koncertu v Redute sa stáva hitom štvrtkových a piatkových večerov. Tak ako starí Bratislavčania po mnohé roky, mladí začínajú v davoch nachádzať cestu do koncertných siení.

SLOVENSKÁ FILHARMÓNIA – VITAJTE VO SVETE VÁŽNEJ HUDBY

V ponuke je široké spektrum programov a v rámci pravidelných koncertných cyklov si každý nájde niečo, čo vyhovuje jeho chuti. Chcete stráviť večer v spoločnosti Bramsa, Mahlera, alebo Stravinského? Zvoľte si cyklus Hudby troch storočí, ktorý vás pravidelne vezme na fascinujúcu cestu svetom klasickej hudby. Ak máte chuť na niečo ľahšie, vyberte si Populárny cyklus, kde sa môžete stratiť v tónoch najslávnejších diel Dvořáka, Beethovena, Mozarta a mnohých ďalších.

Všetko ozdobené svetovo najuznávanejšími dirigentmi a sólistami, ktorí pravidelne Bratislavu navštevujú. Ak sa poponáhľate, možno sa vám ešte podarí uchmatnúť zopár lístkov na úžasné novembrové vystúpenie huslistky Fabioli Kim dirigovené Heikom Mathiasom Försterom.

Spojte všetky tieto ingrediencie s očarujúcim pôvabom Reduty, pohárom šampanského počas prestávky a zrazu máte pred sebou dokonalý plán na oslavu výročia, prekvapujúci program na rande, alebo jednoducho pekný večer v spoločnosti.

Stále váhate či vážna hudba je niečo, čo by sa vám páčilo? Stoji za to ten vstup do neznáma? V tohtomesačnom vydaní nášho žurnálu sa vám pokúsime odhaliť slovenskú scénu klasickej hudby a zároveň odpovedať na všetky vaše otázky ohľadom obliekania, etikety a výberu hudby za pomoci tých najpovolanejších. Dúfame, že vás presvedčíme.

Prehľad všetkých koncertov do júna 2016 je zverejnený na www.filharmonia.sk alebo v celosezónnom bulletine, ktorý si môžete zakúpiť v Pokladnici SF. Vstupenky je možné zakúpiť si aj ONLINE na webovej stránke www.filharmonia.sk – cez systém návštevník.sk a využívať pohodlný online predaj počas celej koncertnej sezóny. V prípade, že by ste radi niekoho obdarovali darčekom vo forme koncertu, v pokladnici Slovenskej filharmónie je možné zakúpiť krásne darčekové poukážky.

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest