Zo zákulisia značky

Príbeh značky Alain Delon

V dnešných dňoch sme stále zvedavejší, odkiaľ pochádzajú výrobky, ktoré si kupujeme. Zaujímame sa, kde vyrástli paradajky končiace v našich šalátoch, máme chuť dozvedieť sa, kde vyrástlo drevo na stoličku, na ktorej teraz sedíme. Je skvelé, že sa začíname viac zaujímať o produkty okolo nás. Pomáha nám to uvidieť hodnotu vecí, ktorá je na prvý pohľad schovaná hlboko pod povrchom.

U nás v Alain Delon Žurnáli sa snažíme pravidelne vás nechať nahliadnuť do zákulisia. Ukázať vám ľudí v pozadí či našu výrobu, aby ste za vašou košeľou alebo sakom videli nielen kus látky, ale jej celý príbeh. Často však dostávame jednu a tú istú otázku, odkiaľ značka Alain Delon vôbec pochádza. A keďže tento rok oslavujeme okrúhle 20. narodeniny, nadišiel ten správny čas vám o nás trochu porozprávať.

Jeseň/zima 2009

Začiatky boli cestou k úspechu

Nápad založiť pánsku značku Alain Delon, ktorá bude reprezentovať jedinečný „je ne sais quoi“ štýl francúzskeho herca bublal v jeho hlave dlhé desaťročia. Človek venujúci sa naplno herectvu vždy všetko robil na sto percent, a preto jeho hlavná požiadavka bola, aby pod svojím menom vyrábal len tie najlepšie a najexkluzívnejšie produkty. A až v roku 1999 našiel partnerov, ktorí boli schopní jeho predstavu naplniť. Pochádzali, možno prekvapujúco, zo Slovenska.

Jeseň/zima 2010

Alain Delon vložil svoju dôveru a reputáciu do rúk dvom chlapíkom z Bratislavy, ktorí však neboli žiadni amatéri. S viac ako dvadsaťročnými skúsenosťami v módnom biznise, ktoré nazbierali už za minulého režimu a tesne po ňom vo veľkoobchode sa im podarilo svetoznámeho Francúza presvedčiť, že práve oni sú tí praví dať menu Alain Delon šmrnc nielen vo filmovom, ale aj v módnom priemysle. Nebolo to však jednoduché, Delon sa v minulosti stretol s neúspechom v rukách Francúzov, Nemcov či Maďarov, ktorí nedokázali jeho značku rozšíriť medzi masy.

Jeseň/zima 2012

Keď sa po viac ako dvoch rokoch bojov začala značka Alain Delon rodiť z pomerne malého Slovenska, hneď na začiatku spravili majitelia rozhodnutie, ktoré ich predurčilo na dlhodobý úspech. V časoch, keď veľkí svetoví hráči za vidinou väčších profitov posúvali výrobu na ďaleký východ, Alain Delon ostal verný lokálnej výrobe. Bola totiž zárukou špičkovej kvality, ktorá bola dlhoročne hlavnou devízou slovenského odevného priemyslu. Navyše, vďaka lokálnej výrobe, ktorá doteraz trvá, máme výhodu flexibility a požiadavky vás, našich zákazníkov, dokážeme plniť takmer okamžite.

Jar/leto 2015

Zahraničné meno, slovenský pôvod

Svoju prvú prevádzku s tovarom Alain Delon v Európe bolo možné nájsť v historickom centre Bratislavy, na Panskej ulici, kde fungovala až do roku 2013. So zrodom nákupných centier sme otvárali naše predajne v takmer každom väčšom slovenskom meste, aby sme k vám boli čo najbližšie.

Jeseň/zima 2016

Keď sme v roku 2014 spustili náš internetový obchod, dostali sme značku aj za hranice Slovenska. Práve preto sa pred nedávnom značka rozhodla expandovať do zahraničných krajín Európy, a tak v budúcnosti budete môcť nájsť predajne Alain Delon nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Jar/leto 2017

Dnes sa značka Alain Delon so svojimi takmer päťdesiatimi zamestnancami snaží raziť úplne rovnakú filozofiu, akú mali jej zakladatelia spolu so slávnym hercom pred dvoma desaťročiami. A pretože raz vidieť je lepšie ako stokrát počuť, nazrite, kde pre vás dnes vyrábame naše produkty. Sú to totiž miesta, kde sa vyrábajú od samého začiatku. Pod svetovým menom, no lokálne a hlavne kvalitne. Tak, aby vám robili radosť dlhé roky.

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest