Style Guide, Umenie módy

Prečo by ste mali nosiť ľanovú košeľu

Ani sme sa nenazdali a ortuť teplomera nám pravidelne preskakuje hranicu tridsiatky. Pravda, tento rok to prišlo trochu skôr, ako by sme očakávali, to je však len o dôvod viac oprášiť letný šatník. Ak však nie ste patrične pripravení, nadšenie z krásneho počasia môže veľmi rýchlo vystriedať frustrácia z dusného mestského vzduchu. Páni, pošepkáme vám však jedno tajomstvo, ako si aj letné horúčavy, čo sa outfitu týka, pohodlne užiť … tým tajomstvom je ľan!

Ľanový materiál je stále strašiakom mnohých. My, v Alain Delon Žurnáli, sme však bojovníkmi za štýlové pohodlie, a preto sme si dali na toto leto cieľ presvedčiť všetkých pochybovačov, aby ľanu dali šancu. A nie je ideálnejšieho miesta, kde s ľanom začať, ako pri košeliach. Páni, nech sa páči, tu sú štyri tipy, ktoré vám ukážu, že ľan je skutočne pre každého.

Je leto, tak sa predsa ukážte!

Je leto, tak sa predsa ukážte!

Okej, najskôr si vysvetlime základy. To, že sa ľan krčí, nie je nevýhoda. Práve naopak, to mu dodáva jedinečný uvoľnený “look”, ktorý pomáha dotvoriť presne ten ležérny štýl známy z talianskych terás.

Navyše, v lete je svet otvorený všetkým farbám dúhy. Prečo teda neskúsiť niečo výraznejšie ako, napríklad, okrovú? V kombinácií s bielou alebo, nebodaj, tyrkysovou, máte zaručene vyhraté.

Víkendový dobrodruh

Víkendový dobrodruh

Prečo by košeľa nemohla byť len doplnkom outfitu? Niečo ako tenká letná bunda. Že je to hlúposť? S ľanovou košeľou vôbec nie. Prehoďte si ju na dovolenkovom výlete len tak cez tričko.

Vďaka priedušnosti môže poslúžiť nielen ako štýlový doplnok, ale aj ako ochrana rúk pred ostrým slnkom bez toho, aby vám bolo zbytočne teplo. Taký Indiana Jones štýl.

Kto povedal, že tmavé farby sú len na jeseň?

Kto povedal, že tmavé farby sú len na jeseň?

Ak by ste vašu ľanovú zábavu radi posunuli do ďalšieho levelu, tmavé farby sú na to ako stvorené. Dokážete s nimi vytvárať kombinácie, ku ktorým sa len tak hocikto neodváži. Výrazným farbám, ako krvavá červená, však prenechajte hlavnú úlohu a ostatné kúsky radšej voľte klasickejšie. Napríklad tmavomodré džínsy či jednoduché modré bavlnené sako. Inak to môže dopadnúť tak trochu ako na balkánskej diskotéke.

Čo ak sa predsa len trochu ochladí?

Čo ak sa predsa len trochu ochladí?

Ak sa prirúti letná búrka a zrazu sa ochladí, nezúfajte. Jeden pekný pulóver prehodený cez košeľu vôbec nič nepokazí. Ak ste však perfekcionista, k ľanu sa výborne hodí tenký, nahusto utkaný pulóver s väčšími očkami. Taký vintage, ako keby bol originál od starej mamy.

Užívajte leto v ľane, páni!

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest