Osobnosti, Umenie módy

Nový život Filipa Šeba

Titulna - Nový život Filipa Šeba

„Svetská sláva, poľná tráva”, príslovie, ktoré Filip Šebo drví ako rozbité sklo so svojou železnou päsťou na malinké kúsky. Bez ohľadu na to, že z verejného života sa vytratil už skoro pred štyrmi rokmi, stále je jedným z najznámejších futbalistov Slovenska. Teraz je späť, pripravený na výzvy, ktoré na neho za dverami čakajú.

Pri jednom fotení mi fotografka v dobrom vynadala, prečo nerobím modeling. A o ostatné sa už potom postarala…

Veľmi rýchle a jednoduché vysvetlenie, ako dostal Filip možnosť pričuchnúť k modelingu. Prvýkrát sme sa s ním stretli pri fittingu fotenia kolekcie jar – leto 2016 plní očakávaní, aký Filip v skutočnosti bude. Stereotyp o fotení s celebritami bol okamžite Filipovým príchodom obrátený hore nohami. Od prvého podania rúk sme z neho cítili prívetivosť a kamarátstvo a s úsmevom od ucha k uchu nám dovolil, aby sme si robili svoju prácu.

Druhé stretnutie, ktoré sa už odohrávalo vo fotoštúdiu, iba potvrdilo naše predošlé dojmy. Úsmev a pozitívna energia vyžarujúca z Filipa je nákazlivá a rýchlo chytila všetkých naokolo; vlastnosti, ktoré si mnohí s celebritami príliš nespájajú. Aj keď Filip má byť právom na čo pyšný. Jeho životopis je posiaty veľkými menami, ako Vienna Austria, ktorým dopomohol svojimi gólmi k pohárovému doublu, či mocný Glasgow Rangers. Svoje kvality dokázal aj v drese reprezentácie, keď hneď vo svojom úvodnom zápase skóroval hattrick.

Z profesionálneho prístupu, ktorý Filip dáva do každého drobného detailu fotenia, by sa dal ľahko spliesť s profesionálnym modelom. A aj keď sa zdá, že modeling je práve to, do čoho vkladá najviac energie, šport ho stále napĺňa najviac.

Vzorovaná biela košeľa a modrý oblek - ALAIN DELON

Moja životná priorita je, a stále aj bude, šport. Modeling beriem ako zdravý relax popri vydanej energii počas tréningov. Cítim sa pred objektívom dobre, a dokonca si myslím, že si s fotoaparátom už celkom rozumieme. Začal som sa však naplno venovať triatlonu. Chcel by som v ňom byť minimálne taký dobrý, ako som bol vo futbale.

Je to práve táto odhodlanosť, ktorá otvára otázku motivácie. Čo dáva Filipovi „drive“, aby ráno vstal a pracoval tak tvrdo?

Chinos nohavice a extra slim fit koseľa - ALAIN DELON

Celý život som naháňal dlhodobé ciele. Dnes sa už snažím žiť pre moment a pokúšam sa dávať si výzvy, ktoré môžem rýchlo dosiahnuť. Žiť pre prítomnosť vám totiž dáva neskutočnú slobodu. A práve z tejto filozofie pozostáva moja odhodlanosť športovať. Vždy v daný okamih sa riadim pocitom, a ten mi neustále dáva najavo, aby som sa hýbal. Tak to robím…

Fotenie pre módnu značku prirodzene znamená, že sa naša konverzácia strhne aj na túto stranu. Filipa zvyčajne stretnete vo voľnočasových, avšak trendových outfitoch, ktoré nielen dopĺňajú jeho športový životný štýl, ale hlavne ukazujú jeho dobrý vkus.

Mám k móde veľmi pozitívny vzťah a vždy patrila medzi moje hobby. Rád nosím to, v čom sa cítim pohodlne, často je to voľnočasová móda. Rád sa však oblečiem aj elegantne.

A my si myslíme, že by sa tak Filip mal obliekať. Vďaka skvelej spolupráci medzi značkou Alain Delon a Filipom ho môžete vidieť v inom, práve v elegantnom svetle, na čo mnohí doposiaľ neboli zvyknutí. Po celodennom fotení, kde sme s Filipom strávili dlhých osem hodín, sme radi, že sme sa rozhodli tvárou kolekcie jar – leto 2016 spraviť práve jeho. Získali sme tak nielen vynikajúce fotografie, ale aj skvelé zážitky zo spoločne stráveného času. Bolo nám cťou spolupracovať.

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest