Umenie módy

Návrat oblekov do šatníkov

Nárast popularity voľnočasového oblečenia spojeného s prácou z domu by mohol naznačovať, že obleky boli poslané definitívne do histórie. Tento zdanlivý zánik kombinácie obleku, košele a kravaty je však podľa nás prehnaný. Práve naopak, oblek sa začína vyvíjať do nového spôsobu, ako kreatívne poňať svoj každodenný outfit.

Pohľad na oblek ako nástroj rebélie odštartoval medzi generáciou Z TikTokový fenomén #gentleminions, keď minulý rok zaplavili kinosály po svete nahodení tínedžeri. Výsledkom toho bol zákaz vstupu v obleku do mnohých multiplexov. Z absolútnej definície konformity sa tak razom stal symbol neposlušnosti. Kto by povedal, že nástrojom vzbury mladých raz nebudú roztrhané džínsy a kožená bunda, ale práve uhladený modrý oblek.

Podobne ako si bunda Hells Angels našla cestu do mainstreamovej módy, tak aj z vtipu generácie Z si môžeme zobrať niečo pre seba. Pozrieť sa na oblek trochu inak, ako sme boli doteraz zvyknutí. Preto oblekové outfity, z ktorých sme tento rok najviac nadšení, rozbíjajú jeho tradičné poňatie.

Skvelá vec na nosení obleku je to, že je prekvapivo všestranný bez toho, aby ste nad ním museli príliš premýšľať.

Bez košele


Pokusy posunúť oblek o stupeň nižšie vo formálnosti často končia tým, že si človek rozopne vrchný gombík na košeli a kravatu nechá doma. Taký look politika vo víkendovej diskusii.

Čo tak nevziať si k obleku košeľu vôbec? V zime stačí zo šatníka vytiahnuť rolák, v lete jednofarebné tričko, ktoré nudný oblek premenia na niečo fakt štýlové. Farebne sa snažte ostať v odtieni tónu obleku, vôbec sa nebojte monochromatickej dvojice čierna-čierna alebo modrá-modrá.

Keď už košeľa, tak poriadna

Väčšina z nás má v šatníku tvrdo oddelené košele k oblekom a na voľný čas. Kým k obleku sme vždy siahali po jednoduchých bielych či bledomodrých, dnes skúste veci vymeniť úplne naopak.

Práve výrazné kvetinové či listové printy idú ruka v ruke s témou moderného formálneho looku na spôsob voľného času. Tak ako aj pri rolákoch, aj tu sa snažte dodržať farby v jednom tóne. Inak by to mohol byť tak trochu cirkus. Nezabudnite si zapnúť aj ten najvrchnejší gombík, tak dosiahnete ten pravý hipsterský look.

Alebo čo tak úplne inak?

V našich kolekciách môžete nájsť už zopár sezón po sebe strečové košele z džersejovej bavlny. Táto fantastická nekrčivá novinka sa po čase stala základom šatníkov mnohých z nás. Avšak kombinujeme ju takmer vždy len k voľnočasovým outfitom. Čo tak trochu vystúpiť z komfortnej zóny a vziať si ju k obleku? Je to ideálny mix formálneho a pohodlného, ktorý spolu vytvorí ten správny mix nevšedného oblekového outfitu.

A ak máte odvahu, takáto čierna úpletová košeľa k tmavošedému obleku vyzerá úplne dokonale!

Aby sme na kravatu úplne nezanevreli

Aj keď to vyzerá, že kravata patrí dnes už len na svadby, nemusí tomu tak byť. Stačí, ak ju využijete na zvýraznenie, nie na zapadnutie do priemeru. Vibe 90. rokov, ktorý teraz fičí, vám dáva jedinečnú príležitosť vytasiť look Vlka z Wall Street. Modrý oblek, prúžkovaná košeľa s bielym golierom a červená kravata – čo môže byť viac v štýle 90s?

Za poskytnutie priestorov na fotenie ďakujeme Mirror Baru v Carltone.

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest