Style Guide, Umenie módy

Návod na prežitie skorej jesene

Návod na prežitie skorej jesene

Babie leto nám posledné dni spríjemňuje neodvratný príchod sivej jesene. Skôr či neskôr však budeme musieť všetci siahnuť po teplých vrstvách, aby sme unikli nástrahám studeného počasia. A aj keď mnohí vidia v konci leta deprimujúce obrázky skorých večerov, prečo sa na veci nepozrieť z veselšieho uhla pohľadu? Predsa jeseň je aj jedinečnou zámienkou potešiť sa novému šatníku. Tak ako každú sezónu, aj tentokrát letíme zo Žurnálom Alain Delon na pomoc, aby sme vám ukázali, bez čoho sa túto jeseň určite nezaobídete.

Káro letí

Návod na prežitie skorej jesene

Výrazné káro je opäť v kurze. Snáď nikdy nebola lepšia príležitosť vybočiť z radu modrých oblekových uniforiem. Je len a len na vás, či stavíte na šedý alebo modrý základ, dôležitá je pestrosť károvaného vzoru. Ak si myslíte, že niečo podobné nie je pre vás, len to vyskúšajte. Zaručujeme vám, že nebudete vyzerať mimo misu v žiadnej kancelárii. Len nezabúdajte na spojenie s jednoduchou bielou košeľou a kravatou s jemným vzorom, nie sme predsa v cirkuse.

Tweedoví ako starí Angličania

Návod na prežitie skorej jesene

Starí dobrí Angličania vedia, čo je dobré na jeseň. Veď napokon, oni tam tú jeseň majú väčšinu roka. Kombinácia moderného slim strihu a tweedovej vlny je preto dokonalým variantom na jeseň. Či už zvolíte klasickú šedú alebo hnedú, prípadne budete odvážnejší a pôjdete do károvaného vzoru, nemôžete šliapnuť vedľa. Všetky sa kombinujú neuveriteľne ľahko. Môžete si k ním dať džínsy alebo hoci aj oblekové nohavice, fantázii sa medze nekladú. Tweed svojou hrúbkou pôsobí nielen efektne, ale najmä teplo a preto, ak ste ešte nemali možnosť okúsiť jeho pohodlie, neváhajte ani sekundu!

Čo ak by bol sveter a sako dva v jednom?

Návod na prežitie skorej jesene

Taliani sa ako módni guruovia opäť vynašli. Keď začína prechodné obdobie a ešte nie je úplne zima na kombináciu sako a sveter, ale už ani teplo na sako samotné, vymysleli kompromis, ktorý je tak geniálny ako je jednoduchý. A konečne dorazil aj k nám. Sako, ktoré má vpredu všitú malú šušťavú vestu na zips vás nielen ochráni pred studeným vetrom, ale najmä úplne geniálne vyzerá. Môžete ho nosiť rozopnuté, zapnúť s kravatou aj bez, všetko sa počíta. A najmä keď teplomer ukazuje nad pätnásť stupňov, kabát môžete nechať pokojne spinkať v skrini. Fantastické a štýlové! Čo iné by sme napokon od talianov čakali?!

Inšpektor Columbo útočí

Návod na prežitie skorej jesene

Vraví sa, že móda sa neustále vracia. Niekedy je však tak nadčasová, že nikam odchádzať ani nemusí. Starý dobrý baloňák je príkladom, ktorý skutočne nevyjde z módy nikdy a ak jeden ešte nevlastníte, je najvyšší čas to napraviť. V prípade, že by ste sa chceli trochu vychýliť od béžovej normy, tmavomodrá je univerzálna farba, ktorú môžete prehodiť cez ramená v obleku aj pri voľnočasových outfitoch. Či už si však zvolíte dvojradové alebo jednoradové zapínanie, slim strih je povinná jazda.

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest