Style Guide

Nadčasové kabáty a bundy, vďaka ktorým budete cez zimu v teple

Zima začína udierať v plnom prúde. Krátke dni, studený vietor a koniec v nedohľadne. Idylka, ktorá mnohých z nás dostáva hneď do depresívnej nálady. Jednu výhodu však toho obdobie predsa len má. Vytiahnuť zo skrine dlho odkladaný kabát či aktualizovať si svoj šatník o nový zaujímavý kúsok.

Kabáty, ktoré túto sezónu prišli do módy dlho neboli také rôznorodé ako teraz. Tohtoročné farby, vzory či strihy vám dávajú priam nekonečné možnosti a dávku nadčasovosti. Samozrejme, je nám jasné, že čím viac má človek na výber, tým jednoduchšie sa v celej veci stratí. Nezúfajte však! Ukážeme vám, ako sa obliecť do zimy nadčasovo, štýlovo, ale hlavne funkčne.

Okrová farba = nová ťavia

Ak vo vašom šatníku už niekoľko rokov visí klasický ťaví „camel“ kabát a pomaly ho budete potrebovať vymeniť, skúste túto formálnu klasiku povýšiť ešte o level vyššie. Okrová, o pár odtieňov tmavšia, stále elegantná, avšak jednoznačne vytŕčajúca z radu. A funguje pritom ako „camel“, skvelo s oblekom ako aj so svetrom či džínsami. V tomto kabáte sa totiž nebudete cítiť mimo ani na ceste do divadla, ani v práci.

V prípade, že chcete aby bol kabát nielen teplý, ale aj výnimočný, siahnite po takom, ktorý má v sebe okrem vlny aj trochu kašmíru. Ten nielenže dá kabátu extra tepelnú izoláciu, ale aj krásny lesk.

Bunda na polárnu expedíciu

Nemusíte sa práve chystať na výpravu za Polárny kruh, aby ste mohli naskočiť na trend veľkých zimných búnd. Hrubé teplé bundy, ktoré kombinujú prvky mestského štýlu a funkčné detaily spájajú oba svety do skvelej harmónie. Prečo by vám predsa mala byť zima na ceste do práce? Navyše, veľké množstvo vreciek vám dáva možnosť si do nich schovať čiapku, rukavice, ploskačku… Čo je vám po chuti.

A je tiež dostatočne dlhá, aby skryla pod seba aj sako, čo je ďalšie skvelé plus.

Krikľavá bombera

Zima môže byť neuveriteľne fádna. Veselé letné farby vystrieda v šatníkoch čierna a tmavomodrá. Čo však, ak sa nechcete uspokojiť s niečím obyčajným. Máločo sa na víkendovú zimu hodí viac ako krátka zateplená bombera vo výraznej červenej farbe. Nielenže vás zvýrazní na ulici v dave, ešte sa aj skvelo kombinuje k takmer akýmkoľvek voľnočasovým outfitom.
Stačí k nej hodiť čierne rifle a tmavý rolák a večer v meste sa môže začať.

Výrazné vzory bijúce do očí

Ďalšou dobrou správou pre tých, ktorí majú radi niečo trochu iné je móda výrazných vzorov. Skončila sa dlhoročná éra jednofarebných kabátov a na scénu prichádzajú výrazné, veľké vzory. Či sa rozhodnete pre káro alebo kohútiu stopu, je už len a len na vás. Pri týchto typoch máte navyše možnosť rozhodnúť sa, či si zachováte tradičnú líniu užšieho „fittovaného“ strihu alebo pôjdete do extravagantnej oversized módy. Pri oboch je skvelé pracovať s vrstvením, keď si pod kabát dáte vestu alebo použijete vložku, ktorá je pri niektorých už všitá priamo v kabáte. Máte tak nielen veľmi módny, ale najmä funkčný kúsok do tej najväčšej zimy.

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest