Style Guide

Nadčasové kabáty, vďaka ktorým budete cez zimu v teple

Zima začína udierať v plnom prúde. Krátke dni, studený vietor a koniec v nedohľadne. Idylka, ktorá mnohých z nás aj počas nekovidového obdobia dostáva hneď do depresie. Jednu výhodu však toho obdobie predsa len má. Vytiahnuť zo skrine dlho odkladaný kabát či aktualizovať si svoj šatník o nový zaujímavý kúsok.

Kabáty, ktoré túto sezónu prišli do módy dlho neboli také rôznorodé ako teraz. Tohtoročné farby, vzory či strihy vám dávajú priam nekonečné možnosti a dávku nadčasovosti. Samozrejme, je nám jasné, že čím viac má človek na výber, tým jednoduchšie sa v celej veci stratí. Nezúfajte však! Ukážeme vám, ako sa obliecť do zimy nadčasovo, štýlovo, ale hlavne funkčne.

Ťaví „camel“ kabát

Najversatilnejšia voľba, čo sa týka formálnosti je bezpochyby jednoradový camel kabát. Funguje rovnako skvelo s oblekom ako aj so svetrom či džínsami. Taktiež je to pre mnohých mužov prvý „dospelácky“ kabát, ktorý si kúpia. A robia výborne. V tomto kabáte sa totiž nebudete cítiť mimo na ceste do divadla, ani v práci.

V prípade, že chcete aby bol kabát nielen teplý, ale aj výnimočný, siahnite po takom, ktorý má v sebe okrem vlny aj trochu kašmíru. Ten nielenže dá kabátu extra tepelnú izoláciu, ale aj krásny lesk.

Navyše, fantastické je v súčasnosti kombinovať zemité farby rôznych odtieňov spolu, do čoho tzv. ťavia farba dokonale zapadá.

Poľovnícka bunda

Nemusíte sa chystať poľovať na bažantov, aby ste mohli využiť výhody poľovníckeho oblečenia. Móda anglického vidieka si našla cestu do miest už pred pár rokmi, nie je to teda žiadna novinka. Prešívaná bunda s vlnenou vložkou má špeciálne navrhnutý materiál a zipsy, aby bundu neprefúklo a zároveň držala teplo. Preto svoju obľubu získala na lovoch v zime. Navyše, veľké množstvo vreciek vám dáva možnosť si do nich schovať čiapku, rukavice, náboje… Čo je vám po chuti.

A je tiež dostatočne dlhá, aby skryla pod seba aj sako, čo je ďalšie skvelé plus.

Kabát nemusí byť len čierny

Zima môže byť neuveriteľne fádna. Veselé letné farby vystrieda v šatníkoch čierna a tmavomodrá. Čo však, ak sa nechcete uspokojiť s týmto kompromisom? Tento rok, našťastie, prichádzajú do módy aj farby pre kabáty celkom nevšedné. Bordová, khaki hnedá či bledošedá v kombinácii so žltou sú skvelou alternatívou pre tých, ktorí to majú radi farebné. Nielenže vás tieto farby zvýraznia na ulici v dave, ešte sa aj skvelo kombinujú k takmer akýmkoľvek voľnočasovým outfitom.

Výrazné vzory bijúce do očí

Ďalšou dobrou správou pre tých, ktorí majú radi niečo trochu iné je móda výrazných vzorov. Skončila sa dlhoročná éra jednofarebných kabátov a na scénu prichádzajú výrazné, veľké vzory. Či sa rozhodnete pre káro alebo kohútiu stopu, je už len a len na vás. Pri týchto typoch máte navyše možnosť rozhodnúť sa, či si zachováte tradičnú líniu užšieho „fittovaného“ strihu alebo pôjdete do extravagantnej oversized módy. Pri oboch je skvelé pracovať s vrstvením, keď si pod kabát dáte vestu alebo použijete vložku, ktorá je pri niektorých už všitá priamo v kabáte. Máte tak nielen veľmi módny, ale najmä funkčný kúsok do tej najväčšej zimy.

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest