Osobnosti, Umenie módy

Moderné ikony štýlu – inšpirujte sa od tých najlepších

Jeff Goldblum

Keď príde reč na ikony štýlu, konverzácii dominujú mená z čias minulých a najčastejšie sa skloňujú páni z tridsiatych, šesťdesiatych či sedemdesiatych rokov. Je prirodzené pozerať sa späť na krásnu minulosť, zatiaľ čo vrháme zamračené pohľady na prítomnosť.

Inšpiratívni páni však, chvalabohu, stále existujú. A na hŕstku z nich budeme spomínať ešte dlho v budúcnosti, tak ako na Steva McQueena či Caryho Granta. Tu je náš top výber, spolu s tipmi, čo sa od týchto pánov štýlu môžeme všetci naučiť.

Jeff Goldblum

Tipnite si, koľko má Jeff Goldblum rokov… Tento pánko žije život, ktorý by chcel každý z nás po šesťdesiatpäťke. Z každej jeho bunky je zrejmé, že si užíva každý deň naplno. Skúste si vygoogliť jeho obrázky, a na prvý pohľad uvidíte, že Jeff nemá šatník plný výstredností, ktoré si na seba oblečie raz. Investuje do zopár overených klasík, a tie kombinuje. Práve to mu dáva jeho jedinečný štýl. Tmavé džínsy, čierna kožená bunda, čierne tričko, čierna kravata a čierne sako. To je Jeff Goldblum v kocke.

Jef Goldblum

Inšpirácia:
Namiesto plných skríň vecí, ktoré si oblečiete raz alebo dvakrát investujte do kvalitných kľúčových kúskov, mixovaním ktorých dosiahnete dokonalý štýl každý deň.

David Gandy

Pre mnohých na prvý pohľad najmenej známa osobnosť z nášho zoznamu. Vedzte však, že David Gandy ako prvý mužský supermodel nie je známy len pre svoj neustále dokonalý výzor, ale aj pre životný štýl, ktorý mu môžeme len ticho závidieť. Medzi foteniami sa zúčastňuje historických pretekov Mille Miglia, píše stĺpčeky do GQ, alebo riadi niektorý zo svojich biznisov.
Najmä však je symbolom moderného britského gentlemana, ktorý dokonale reprezentuje, že obleky nie sú len nudná uniforma do práce. Vždy dokonale padnuté, s jednoduchými vzormi, David Gandy nepotrebuje upozorňovať výrazným oblečením a aj napriek tomu je vždy stredobodom pozornosti.

Inšpirácia:
Inšpirujte sa, ako dokáže aj jednoduchý skvelo padnúci oblek, topánky a jednofarebná košeľa spraviť zázraky.

Ryan Gosling

Ryan môže vo vašich očiach pôsobiť ako sladký idol pätnásťročných dievčat, faktom však ostáva, že dnes bezpochyby patrí k najlepšie oblečeným mužom súčasnosti. Jeho bezchybné variácie smart casual štýlu vojdú do histórie rovnako ako Steve McQueen v bielom tričku. Ryan Gosling je živým dôkazom, že aj bez saka to ide.

Inšpirácia:
Kopírujte od neho najmä jednoduché slimové oblekové nohavice skombinované s netradičným vrchom.

Ryan Gosling

Christoph Waltz

O Viedenčanoch zriedka počúvame ako o ikonách štýlu. Kombinácia rakúskej pedantnosti s výstrednou osobnosťou robí z Christopoha Waltza chlapíka, pred ktorým skladáme klobúk. Znamenitý vkus pre dokonale padnúci oblek spolu nehmatateľnou aurou z neho robia človeka ktorého nemožno nemať rád. Výnimočná je najmä jeho grandióznosť, s akou nosí smoking, však napokon ho počas jeho kariéry potreboval mať na sebe pri odovzdávaní cien ako BAFTA či Oscar mnohokrát.

Christoph Waltz

Inšpirácia:
Všímajte si, ako Christophovi Waltzovi sedí sako na smokingu. Šálová klopa sedí akoby bola prikovaná ku golieru košele. Pridajte k tomu biele gombíky na košeli a máte pred sebou jedinečný príklad toho, že dokonalosť sa skladá z detailov.

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest