Osobnosti, Umenie módy

MMG PRIVATE BARBERS: Vychutnajte si popri strihaní i pivo či whisky

MMG PRIVATE BARBERS

Keď sme sa stretli s pánmi z MMG Freedom Barbers po prvýkrát, boli sme zvedaví, ako chcú vdýchnuť niečomu takému tradičnému, ako je pánske holičstvo, punc nového a nevídaného. Vďaka budovaniu komunity okolo svojho staromestského holičstva však zažíva toto tradičné remeslo v našich končinách renesanciu.

Vidina miesta pre pánov, kam sa neprídu len ostrihať, ale aj porozprávať, zabaviť či len tak si vypiť, znie síce ako marketingové klišé plné prázdnych sľubov. Vojdite však do MMG Barbershopu a zrazu sa pred vami otvorí presne tento svet, holičstvo akoby vytrhnuté z amerického filmu. Nejde však o retro s naškrobenými košeľami a jazzovou hudbou dvadsiatych rokov. MMG Freedom Barbers si vytvorili svoju vlastnú identitu a našli miesto pre tradičné pánske holičstvo v modernom svete. Atmosféru v strede metropoly dotiahli páni z MMG k dokonalosti a je čas spraviť krok vpred.

barber shop

Po dvoch rokoch fungovania majitelia MMG Barbers, Maroš a Martin, premýšľali, ako ďalej.
„Radi robíme veci, ktoré nie sú až také predvídateľné. Mnoho ľudí očakávalo, že otvoríme ďalšiu pobočku ako cez kopirák. Ideálne niekde v nákupnom centre alebo v Ružinove.”

Interiér

Všetci vieme, že nábytok, kreslá či tapety sa dajú replikovať ľahko. Avšak atmosféra ako niečo nehmatateľné sa viaže na miesto, čas, priestor, v ktorom sa nachádzame, a úspešne ju preberať si často vyžaduje nadľudský výkon. Práve preto chalani priniesli niečo nové. Niečo s vlastnou identitou.

„Tí najlepší holiči v LA sa počas týždňa zdržujú v centre mesta Downtown a jeden deň v týždni strihajú v Hollywoode,” uvádza jeden z majiteľov Maroš. „Spravili sme si teda z Koliby taký malý Hollywood,” dodáva.
Ak si mnohí myslia, že Koliba je len nová lokalita MMG frančízy, nemôže byť ďalej od pravdy. Je to úplne iné holičstvo ako to na Námestí 1. mája.

Barber shop

„Niektorí páni majú radi holičstvo plné vravy, ruchu a niektorí si naopak chcú dopriať trochu pokoja,” opisujú barberi atmosféru barbershopu na Kolibe. Holičstvo je určené klientom, ktorí si chcú oddýchnuť od rušného mesta a užiť si pokojné chvíle osamote. Sú tu len štyri kreslá, o kvalitu služieb sa starajú holiči, ktorí prišli práve z prevádzky z centra.

Ísť sa dať ostrihať a zároveň si sadnúť v pokoji za bar či mať možnosť sa osprchovať − to sú výhody, ktoré sú k dispozícii každému návštevníkovi Private Barbers.

„Služba je dlhšia, trvá hodinu a pol, prevláda tu komorná atmosféra. Zároveň má zákazník nielen väčší pokoj, ale aj komfort parkovania a väčšieho súkromia. Ak chce klient pokračovať po ostrihaní v plnej sile ďalej vo svojom pracovnom dni, má u nás k dispozícii sprchu s čistou bielizňou.”

Barber shop

Pohľad na to, či je jeden barbershop lepší ako druhý, je však podľa Marošovych slov nesprávny.

Každému vyhovuje niečo iné. Niekto má rad ruch mesta, chce práve zažiť prostredie mestského barbershopu. Sú ale aj zákazníci, ktorí chcú mať pokoj, dať si popri strihaní pivo alebo whisky.

„Napokon, pôvodne bola prevádzka zriaďovaná ako nová alternatíva pre našich stálych klientov. Objavujú sa však neustále aj noví zákazníci, obyvatelia z Koliby, ktorí zrazu nemusia cestovať do mesta za kvalitným strihom. A pre tých, ktorí prichádzajú za nami práve z mesta, to je aj pekný výlet. Nikdy nie je na škodu odísť z centra a užiť si krásny výhľad z Koliby, je to súčasťou zážitku,” dodáva na záver.

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest