Style Guide, Umenie módy

Jesenný Style guide, alebo ako prežiť sychravé počasie

Jeseň je opäť neodvratne tu. Ani sa nenazdáme a posledné letné slnko nám prestane cez okná príjemne svietiť do očí a vystrieda ho šedá obloha plná dažďových kvapiek. Netreba však podliehať depresii, práve naopak, je ideálny čas trochu si zaktualizovať váš zimný šatník. Či už začínate pátrať po novom kabáte alebo saku, alebo chcete dať vášmu štýlu nový nádych, ako už pravidelne, aj túto sezónu letíme so Žurnálom Alain Delon na pomoc. Ukážeme vám, bez čoho sa túto jeseň určite nezaobídete.

Vlna nadovšetko

Čo by to bolo za zimu bez hrubej vlny! Starí Škóti či Angličania to vedia už stáročia. Kombinácia moderného slim strihu a hrubej vlny je preto dokonalým variantom na jeseň. Buďte však trochu odvážnejší a namiesto klasickej šedej zvoľte výraznejšiu bordovú. Nebojte sa ani vzorov ako káro či kohútia stopa, ani s jedným nemôžete šliapnuť vedľa, pretože sa oba kombinujú neuveriteľne ľahko. Môžete si k nim dať džínsy alebo hoci aj oblekové nohavice, fantázii sa medze nekladú. Tvíd svojou hrúbkou pôsobí nielen efektne, ale najmä teplo, a preto, ak ste ešte nemali možnosť okúsiť jeho pohodlie, neváhajte ani sekundu!

Ak však predsa len trváte na tom casual štýle

Túto sezónu hrdo razia vpred výrazné pletené vzory. Nemusíte nutne naskočiť na trend oversized zo starých dobrých deväťdesiatych rokov, stačí, že dáte o sebe vedieť výraznou farbou, spojenou so vzorom ako od babičky. Nielenže vás príjemne zahreje, ale budete ešte aj in. A keď ste trochu odvážnejší, prečo výrazný sveter neskombinovať s oblekovými nohavicami a formálnou košeľou? Dokonalý variant smart-casual štýlu je na svete.

Sveter prezlečený za sako

V dnešnej čoraz menej formálnej dobe začína byť tak trochu raritou vidieť človeka v saku. Práve preto sa svojej popularite postupne viac a viac teší sako, ktoré sa tvári tak trochu ako sveter. Že ste o tejto fantastickej novinke ešte nepočuli? Sako je trochu kratšie, vyrobené z elastickejšieho materiálu, a hlavne, úplne nepodšité. Chýbajú mu dokonca aj plecné vložky, aby bolo super ľahké, a najmä, pohodlné. Či sedíte štyri hodiny vo vlaku, alebo večer v podniku, budete v ňom zaručene vyzerať super, zatiaľ čo sa budete cítiť ako v mikine.

Trochu zmeny do klasiky

Ak vidíte, že váš starý čierny kabát už dosluhuje, vymeňte ho za niečo originálnejšie. Nebojte sa moderných variácií na tradičné témy, venujte pozornosť klasickým flaušovým kabátom s výrazným vzorom. Nemajte zo vzorov strach, práve naopak, čím väčší, tým lepší. Vďaka nim budete vyzerať dokonale, či práve utekáte na pracovné stretnutie alebo sa len tak prechádzate mestom.

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest