Style Guide, Umenie módy

Jeden oblek štyrikrát inak

Koniec oblekov sa nenávratne blíži, hlásia mnohé senzácie chtivé články na internete. Tvrdia, že oblek začína byť v šatníku muža prežitok, asi tak ako vreckové hodinky a stojí na prahu vyhynutia. Je pravdou, že v uliciach je neustále vidieť stále menej a menej oblekov. Mnohí si myslia, veď načo by sme si kupovali drahý kus oblečenia, ktorý je tak jednoliaty a nepraktický?

O to lepšie pre tých z nás, ktorí radi vytŕčajú z radu v tom pozitívnom slova zmysle. Ten pocit, 
keď si na seba oblečiete oblek, ktorý vám dokonale padne, sa vyrovná skutočne máločomu. 
Ako však využiť tento úžasný kúsok na maximum, aby skutočne nebol určený len na pár príležitostí?
 
Máme pre vás štyri rady, ako dokonale využiť jeden oblek.

Stará dobrá klasika

Na úvod je v ponuke samozrejme to najtradičnejšie, na čo bol oblek stvorený. Pekné zladenie košele a kravaty je základom. Ak sa na to cítite, tak si do obleku pridajte aj vreckovku. Fantázií sa pri farbách a vzoroch medze nekladú, dodržujte však jedno pravidlo – „dva z troch“. Kľúčom je dosiahnuť medzi nimi rovnováhu. Ako? Zapamätajte si, že dva z troch elementov – oblek, košeľa, kravata – môžu byť vzorované, nie však všetky tri. Ak máte na sebe károvanú košeľu, pokojne pridajte prúžkovanú kravatu. Oblek však už nechajte jednofarebný. Ak máte károvaný oblek a prúžkovanú košeľu, zvoľte jednofarebnú kravatu. Ak máte prúžkovaný oblek … už poznáte rutinu.

Menej je niekedy viac

Aj keď sa vraví, že „overdressed“, čiže vyparádený príliš nemôžete byť nikdy, nie je práve najpríjemnejšie prísť na pláž v smokingu. Okej, to je možno trochu prehnané, ale sú určite prípady, keď sa v plnej zbroji v obleku a kravate môžete cítiť trochu neisto. Ak však „náhodou“ stratíte z outfitu kravatu, celý oblek zrazu dostane tak trochu žoviálnejší, uvoľnenejší charakter. Pridajte k tomu trochu odvážnejšiu košeľu s výraznejším vzorom a zaručene zabodujete.

Čo však v lete?

Horúce leto odradí od obleku aj jeho najväčších zástancov. Leto však nemusí byť vôbec dôvod na to, aby ste ho odložili na zimný spánok. Elegantný letný outfit si môžete nakombinovať práve použitím oblekových nohavíc a športovejšej ľanovej košele. Jedno si však ujasnime, páni. K oblekovým nohaviciam žiadne košele s krátkym rukávom nepatria. Radšej si rukávy správne vyhrňte.

Oblek ako casual outfit, prečo nie?

Nikde nie je napísané, že oblek nemôže byť aj tak trochu casual. Ak s citom nakombinujete športové prvky k tým elegantným oblekovým, výsledok stojí skutočne za to. Skúste napríklad vymeniť košeľu za jednofarebné čierne polo, prípadne ak sa trochu ochladí, hoďte na seba športovú bundu. Voilà, práve ste objavili ďalší outfit na víkend.

Oblek je nesmrteľný, páni, nezabúdajte!

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest