Style Guide, Umenie módy

Buďte štýloví aj v krátkych nohaviciach

Leto nám elegantne fičí v plnom prúde. My, podobne ako mnohí z pánov na ulici, oveľa radšej siahame po krátkych nohaviciach, než obleku. Pre dnešného štýlového chlapíka to však môže pôsobiť trochu neohrabane. Vystavovať na obdiv svoje lýtka len tak mimo dovolenky,za bežného pochodu, však tiež treba vedieť.

Aby sa aj „kraťasy“ stali súčasťou moderného šatníka a nielen niečím, čo nosíme viac-menej z núdze, opäť prichádzame na pomoc s naším Style Guide-om. Páni, tu sú štyri rýchle tipy, ako vyťažiť z leta maximum.

Elegantná košeľa ku kraťasom – prečo nie?

Je leto, tak sa predsa ukážte!

Nikde nie je napísané, že krátke nohavice musia byť nutne len voľnočasovým outfitom. Pekná elegantná košeľa sa k nim hodí ako máločo. Musíte však dodržať pár zásad. Voľte výraznejšie vzory a farby. Ak máte v šatníku ľahké ľanové košele, teraz je tá najlepšia príležitosť ich prevetrať. Či si vyhrniete rukávy alebo si ich necháte zapnuté, to necháme už na vás.

Košeľa s krátkym rukávom nepatrí len do šatníka starých otcov

Víkendový dobrodruh

Ak sa vám pri predstave košele s krátkym rukávom vynorí obraz dovolenkára s ponožkami v sandáloch, vedzte, že to nemusí byť vôbec tak. Aj krátke rukávy môžu na košeli vyzerať štýlovo.

V kombinácii s krátkymi nohavicami je to zároveň jedna z mála možností, pri ktorej to dopadne úspešne. Kľúčový je dobrý „fit“ košele. Torzo a najmä rukávy musia byť úzke. Len vtedy dosiahnete ten moderný „look“, ktorý hľadáte. A najmä, páni, košeľu prosím zastrčiť do nohavíc. To je rozkaz!

Tričko, tričko a ešte raz tričko

Kto povedal, že tmavé farby sú len na jeseň?

Čo si budeme nahovárať, najlepšie ku krátkym nohaviciam predsa sedí tričko. V prípade, že by ste však radi vystúpili z radu, dobrou alternatívou sú výrazné polokošele. Nohavice zvoľte pre tentokrát radšej jednofarebné. Najmä sa však nebojte výraznejších vzorov a farieb.

V prípade, že po večeroch uprednostňujete prechádzku pred pivkom, kľudne si polokošeľu zapravte do nohavíc. Taký elegantnejší štýl ako na von, čo poviete?

Zase to sako?

Čo ak sa predsa len trochu ochladí?

Tak a opäť je tu najkontroverznejšia téma celého módneho priemyslu – sako s krátkymi nohavicami. Kým niektorí ho nemôžu ani vystáť, my vravíme tým odvážnym mohykánom, len smelo vpred!

Je to niečo, iné, nové, zaujímavé. Máme pre vás len jednu radu. S jemnými zemitými farbami máte oveľa väčšiu šancu na úspech ako s výraznými vzormi a krikľavými farbami. Tie v tomto prípade prenechajme Danovi Nekonečnému.

Užívajte si leto, páni!

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest