Umenie

Ako si zútulniť vlastný domov

Kvety

Interiérový dizajn nie je práve najsilnejšou zbraňou mnohých z nás. Napokon, je to aktivita, ktorá sa väčšinou pripisuje nežnejšiemu pohlaviu. Moderný gentleman však dnes už musí zvládať mnohé nástrahy, mať pekný byt nevynímajúc. „Žijem sám, prečo sa obťažovať?“ mohli by sa pýtať mnohí… Pár jednoduchých zmien však dokáže privodiť do akéhokoľvek bytu atmosféru, ktorú po dlhom dni v práci ocení každý. Či už momentálne bývate v prenajatej garsónke alebo krvopotne každý mesiac splácate svoj vysnívaný dom, páni, tu je zopár rýchlych tipov, ako si skrášliť byt.

Živé kvety robia zázraky

Prvou vecou, ktorá prinesie život do každého bytu je zeleň. Už počujeme všetkých z vás, preboha, kto to bude polievať, za mesiac to aj tak zomrie… Ničoho sa nebojte, máme pre vás jedinú odpoveď: Zamioculcas. Skopírujte si toto latinské zaklínadlo do mobilu a vypýtajte si ho v každom bežnom kvetinárstve. Rastlina, ktorá skrášľuje nákupné centrá, kancelárie, skrátka všetky miesta, kde sa nemá kto starať o rastliny. Polejte ju raz za mesiac a viac sa nestarajte!

Biele steny sú nuda

Biele steny su nuda

Na obrázku je sieťotlač – Autor Jakub Ptačin

Prázdne steny bytu povedia o obyvateľovi viac než by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Bez umenia budete mať doma stále pocit, že ste v ňom len dočasne, na chvíľu. A pritom nie je nič jednoduchšie. Nepotrebujete minúť desaťtisíce eur na slávne maľby, stačí aby ste si vybrali niečo, čo je vášmu srdcu blízke, vystihuje vás, alebo jednoducho sa vám to len páči.
Hlavne, páni, obrazy sú pre dospelých, plagáty pre teenagerov! Dnes môžete navštíviť mnoho výstav mladých umelcov, kde zoženiete skvelé umenie za prijateľné ceny. Nielenže si skrášlite obývačku, ešte aj pomôžete rozvoju umenia.

Vlastná „zašiváreň“

Vlastna zasivaren
Každý z nás by mal mať svoj kútik, v ktorom sa môže zašiť a byť vo svojom vlastnom svete. Miesto, kde sa môže zahĺbiť do knihy či rozjímať o podstate vesmíru. Že nemáte celú miestnosť len pre seba? Nevadí! Stačí vám priestor v rohu obývačky. Malá knižnica, drobný stolík a kreslo, viac nepotrebujete.

Vôňa domova

Vona domova

Nie je lepšie zavrieť za sebou dvere a namiesto špinavých ponožiek cítiť v byte obľúbenú vôňu? Kvalitné vonné sviečky sú drobná investícia, ktorá dokáže zmeniť atmosféru v každom byte. A nemyslíme tým lacné sviečky z drogérie, ktoré pripomínajú skôr dezinfekčné prostriedky. Dobré vonné sviečky môžu dnes voňať po koži, káve či čerešňovom dreve. Vždy zvoľte sviečky, ktoré sú vyrobené z prírodného vosku, ktorý zaručí, že sviečka bude horieť rovnomerne a voňať dlho, nielen prvých päť minút.

Na obrázku sviečka Woodwick www.woodwick-candles.sk

Najlepšie miesto na drink je predsa doma

Najlepsie miesto na drink

Na obrázku vitrína – Ikea

Správny bar je základom každého pánskeho „doupě“. Jasné, môžete mať fľašky schované v kredenci, vytiahnuť si však obľúbený drink spolu s pohárom zo štýlového baru robí z každého pohárika výnimočný okamih. Nemusíte vyhodiť kopu peňazí na niečo drahé a luxusné, stačí zabrúsiť na stránky starej dobrej Ikey.

Hudba

Hudba

B&W Zeppelin – www.bisaudio.sk

V časoch, keď väčšina z nás počúva hudbu z reproduktoru svojho mobilu sa hifi systémy v domácnostiach stávajú skutočne nepotrebné. Ak však kvalita zvuku pre vás nie je dostatočný argument na dotvorenie atmosféry hudbou, mnohí výrobcovia majú pre vás odpoveď v dizajne. Svet praská v audiostaniciach, ktoré nielen hrajú, ale aj vyzerajú dobre, a preto si určite zaslúžia svoje miesto v každej obývačke.

Už nechceš byť nudný a priemerný? Si tu správne, pomôžeme ti získať štýl.

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest