Umenie módy

Ako prežiť leto v meste?

Dva mesiace, na ktoré sa tešíme počas celého roka, ponúkajú v sebe klamlivú víziu pláží, miešaných nápojov a hudobných festivalov. Avšak v skutočnosti väčšinu času strávime zavretí v chladných kanceláriách alebo prilepení na sklo preplnenej mestskej dopravy.

V detstve sme žili v ilúzii dlhého bezstarostného leta, ktoré každý rok predstavovalo dokonalý únik z reality. Aj napriek skutočnosti, pred ktorou sa ukrývame maximálne na desať dní do Chorvátska, si každodenné útrapy v meste môžeme spríjemniť najlepšie ako vieme. A kde inde začať, než pri oblečení? Páni, dajte zbohom spoteným košeliam, uvádzame návod, ako prežiť leto v meste v pohode a štýlovo.

Sako z povinnosti

Keď teplomer presiahne magickú tridsiatku, saká sa stávajú nepriateľom číslo jeden aj pre tých najzarytejších zástancov formálnej módy. Ak sa však nemôžete vyvliecť spod ťarchy sák, vaším priateľom budú vzdušné materiály ako ľan či bavlna. Zároveň nedovoľte, aby vaše pohodlie narúšala podšívka a radšej pátrajte po nepodšitých variantoch.

A ak vám to pracovný dresscode dovolí, štýlovou voľbou sú svetlé farby. Je predsa leto, tak trochu zvoľnite, vyhrňte si rukávy a hor sa do práce.

Košeľa či polokošeľa?

V lete majú všetci lepšiu náladu. Garantujeme vám, že ani váš šéf nie je imúnny voči endorfínom, privolaným zvýšeným prísunom vitamínu D, a preto je ten pravý čas vymeniť košeľu za niečo príjemné a letné. Polokošeľa je skvelým kompromisom medzi smart a casual obliekaním a počas leta sa hodí dokonale nielen na pláž, ale aj do práce.

Výrazné vzory a nápisy nechajte však radšej doma a zvoľte niečo jednofarebné v kombinácii s bledými chinos nohavicami, ktoré dodajú outfitu patričnú vážnosť. Ak patríte k šťastnej skupine populácie so štíhlou postavou, nie je nič zlé na tom, ak si polokošeľu zapravíte do nohavíc presne ako košeľu. Nezabúdajte ale na to, že golier má zostať dole.

Šortky – áno alebo nie?

Pokušenie na všetko sa vykašľať a jednoducho si na seba hodiť krátke nohavice drieme v každom z nás. A hoci sa aj šortky dajú upraviť minimálne rovnako dobre ako oblek, predsa len je to v našich končinách vec neštandardná.

Preto radšej stavte na istotu a do práce si oblečte dlhé nohavice. Džínsy ale nechajte tentokrát v skrini. Všetci sme napokon raz spravili tú osudovú chybu a do páliaceho slnka sme vyšli v denime, ktorý sa razom zmenil na horúcu lávu objímajúcu naše nohy. Siahnite po ľahkých ľanových chinos. Béžová, modrá, alebo dokonca biela farba sú presne to, čo v lete potrebujete. Stačí už len vyhrnúť nohavice, odhaliť trochu členok a môžete vyraziť kamkoľvek.

Nohy si tiež zaslúžia občas oddych

Aj keď si namiesto ponožiek dáte na nohy neviditeľné ťapky, v oxfordkách je predsa len pri tropických horúčavách problém prejsť čo len pár metrov. Radšej siahnite po niečom vzdušnejšom, čo sa rýchlo obúva a vyzúva, príkladom môžu byť semišové driving shoes. Ak je vaším cieľom športový look, nič nie je na leto lepšie ako pár nadčasových bielych tenisiek.

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest