Cestovanie, Style Guide

Ako prežiť letný festival: návod pre moderného muža

Pomaly, ale o to istejšie, sa posúvame v kalendári bližšie k festivalovej sezóne. Ak patríte k festivalovým nadšencom a víkend plný zábavy a hudby, strávený v prachu a doplnený spánkom na tvrdej zemi je to, čo každoročne vyhľadávate, je nám jasné, že svoj batoh máte dokonale pripravený mesiace dopredu.

Čo však tí z nás, pre ktorých sú hudobné festivaly neznámou? Ako si ich má moderný muž užiť bez starostí? Či sa chystáte na festival po prvýkrát alebo len jednoducho potrebujete oprášiť svoju festivalovú rutinu, prilietame v dostatočnom predstihu na pomoc, aby ste sa tento rok nestratili skutočne nikde.

Čo si vziať na seba?

Letné festivaly si pýtajú obliecť si na seba to najšialenejšie, čo v skrini objavíte. Nechajte to doma, nie ste Russel Brand. Taktiež vedzte, že jediné osoby, ktoré si prečítajú vaše tričko s vtipným nápisom je banda podgurážených stredoškolákov, ktorí o vás zakopnú cestou k svojmu stanu. Pôsobiť sofistikovane síce nie je niečo, čo príde človeku na um v spojení s festivalom, avšak nenápadná elegancia je práve kľúčom k dokonalému zapadnutiu, avšak nie splynutiu s davom.

Polokošeľa namiesto trička

Aj keď na jednoduchom tričku nie je samo o sebe nič zlé, polo nielenže dobre vyzerá, ale vám aj ochráni drahocenný krk od spálenia. Bavlna je navyše super priedušná a ideálna na tridsiatky na slnku. Hlavne, páni, je nám jasné, že vám je teplo, ale ak hráte futbal viac na FIFE ako vonku, tričko si radšej nevyzliekajte. V prípade, že by ste však predsa len chceli byť trochu odlišný, nič nepokazíte košeľou s kvetinovým printom. Však predsa je leto, nie?

Košeľa z denimu

Znie to možno trochu pritiahnuto za vlasy, ale starí Texasania vedeli, čo robia, keď si na seba v sparnom teple obliekali denimové košele. Denim dokáže zniesť aj tie najdrsnejšie vplyvy ako sú kamene a piesok, na ktoré si v určitom bode ľahnete. Navyše je to skvelá príležitosť si denim vyšúchať a nielen ho taký už kúpiť. Skrátka, dať mu váš príbeh.

Nohavice nielen krátke

Hej počkať, čo vám šibe? Dlhé gate?! Samozrejme, šortky kraľujú každému festivalu, behať v horúčavách v dlhých nohaviciach je recept na katastrofu. Avšak vo víre zábavy je zrazu tretia hodina ráno a teplota klesla pod dvadsať stupňov. Pripraveným praje, a tak ľanové nohavice, ktoré vytiahnete z ruksaku vám v tom momente bude závidieť nejeden okoloidúci. Sú super, pretože sú mäkké a ľahké – jednoducho ideálne na večernú outdoorovú zábavu.

Ako prežiť masy ľudí

Viete, kto sa sťažuje na dlhé rady? Starí ľudia! Čakanie na pivo či sprchu, neznáme mená na hlavnom stage-i, nikoho nezaujíma, čo je na tom zlé. Rozšírte si obzory, nasávajte atmosféru, a hlavne, bavte sa. Festival si môžete spríjemniť aj bez toho, aby ste do seba museli otáčať hektolitre piva, stačí prísť pripravený. Tu je zopár drobnosti, ktoré vám nezaberú v taške veľa miesta, ale môžu vám, naopak, zachrániť život alebo aspoň zdravie.

Festivalový mobil

Nie nič príjemnejšie ako sa hodiť pod požiarnickú hadicu, a v tom momente si spomenúť, že máte vo vrecku váš tisíc eurový iPhone. Skúste doma prehrabať zásuvky, v jednom určite nájdete starú Nokiu či Ericsson, ktorému nielenže vydrží baterka celé tri dni, ale ani vám ho nebude ľúto, ak sa ráno zobudíte bez neho. Odpojenie od sociálnych sietí je príjemné plus, za ktoré sa neplatí.
Ak sa predsa len nechcete s vaším smartfónom rozlúčiť, nezabudnite na dobrú power banku.

Krémy všetkých druhov

Koľkokrát sa vám stalo, že ste dorazili do hotela a chýbala vám zubná pasta? My muži kozmetiku nechávame pri balení na poslednom mieste, a preto nie je žiadny div, že sa z festivalu vraciame červení ako raci. Kvalitný krém na opaľovanie vás zachráni nielen od bolesti, ale najmä od trápneho looku zle uskladnenej makrely. A keď už budete hádzať do batohu ten krém, nezabudnite na repelent!

Niečo proti dažďu

Všetko na festivale prebieha super, až do momentu, keď začne liať ako z krhly. Dážď neustupuje, a vás preto čakajú dva dni brodenia sa bahnom. Verte nám, nepremokavá bunda, pršiplášť a gumáky budú v tej chvíli horúcim tovarom vyvažovaným zlatom.

Uvedomte si, že už nemáme pätnásť

Aj keď bezpochyby vyzeráme super, nemáme už pätnásť. Snažiť sa držať krok s partiou stredoškolákov v technostane o štvrtej ráno nedopadne dobre. Spojte to so spánkom na tvrdej zemi v horúcom stane a festival vás zlomí skôr, než si myslíte. Nechajte všetky tie násťročné decká pobehovať, zatiaľ čo vy si užívajte pohodičku. Nemusíte vidieť a zažiť všetko. Dajte si pivko, poseďte si, a najmä, užívajte si.

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest