Cestovanie, Umenie

14 alpských priesmykov za 4 dni

Titulka - 14 ALPSKÝCH PRIESMYKOV ZA 4 DNI

V našej kancelárii sa pred časom začalo diskutovať o plánoch na tohtoročnú letnú dovolenku. Aj keď jar sa ešte takmer ani nezačala, mnohí z nás sa už nemôžu dočkať ležania na slnkom zaliatej pláži, aby nachytali dlhoočakávaný bronz. Zopár z nás však, ako ste už mali možnosť vidieť, má rado iný druh dovolenky.

Minulý rok sme vám priniesli scénický report z vysokohorských priesmykov Francúzska. Presne tak, ako v úvode originálneho filmu z roku 1969 Lúpež po taliansky, odohrávajúceho sa na nádhernej alpskej ceste s Rossanom Brazzim za volantom Lamborghini Miura so soundtrackom Quincyho Jonesa v pozadí. Leto nemôže prísť skôr a aj keď sa mnohí z nás stále vydávajú do Álp lyžovať, my ostatní sa v očakávaní modlíme za teplý front, ktorý by roztopil sneh na tých najvyšších alpských kopcoch, a príroda tak odhalila nekonečné zákruty na tých najkrajších cestách na svete.

Ako lepšie vám ujde čas do leta, než práve plánovaním dovolenky? S pomocou pána Stefana Bognera, nemeckého fotografa, už dnes môžeme zaspávať v alpských priesmykoch vďaka jeho najnovšiemu umeleckému výtvoru.

Cesta cez scenériu švajčiarskych, talianskych a rakúskych Álp prenádherne zdokumentovaná fotografiami tých najkrajších ciest Európy. Pán Bogner vás za pomoci nadšencov značky Porsche vezme na predĺžený víkend cez štrnásť Alpských priesmykov za volantom automobilov z Zuffenhausenu. Úloha, ktorá nie je až taká jednoduchá, ako by sa mohla spočiatku zdať. Kniha vám ukáže itinerár detailne dokumentujúci priesmyky ako Stelvio alebo Grossglocner zdolávané tým najlepším, čo Porsche ponúka, od starej 911 ST až po hypermoderný 918 spyder.

Krásne fotografie sú sprevádzané informáciami, mapami a zaujímavosťami, ktoré vám pomôžu naplánovať si cestu presne, ako chcete, či sa chystáte alpskú Mille Milia pokoriť za štyri dni, alebo sa nebudete nikam ponáhľať.

Porsche Drive je kniha, ktorá vás prenesie z kresla obývačky za volant historického Porsche na vrchol alpskej cesty. Zaručujeme, že ju nebudete vedieť pustiť z ruky. Klobúk dole pred pánom Bognerom, ktorý nám práve dal dôvod tešiť sa na leto.

Foto: Pavol Zachar www.zacharphoto.com

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest