Umenie módy, Umenie osobnosti

Štýlové tipy od najlepšie oblečených mužov sveta. A čo všetko sa od nich môžete naučiť

Sean Connery

Slávny Orson Welles raz napísal: „Štýl znamená vedieť, kto ste, čo chcete povedať, a ďalej sa nestarať.” Znie to jednoducho, nie? V skutočnosti sa však skoro každý deň nájdeme pred skriňou a nevieme, čo si vziať na seba. Ako to títo muži robia, že neustále vyzerajú tak dobre? Aby sme vám trochu pomohli, zozbierali sme pre vás najlepšie tipy od tých najštýlovejších mužov v histórii sveta, a snáď aj vďaka nim sa vám podarí byť o jeden krok bližšie k „nestaraniu sa“.

Steve McQueen

Absolútna legenda a pravdepodobne slávnejší vďaka svojmu zmyslu pre štýl ako filmom, McQueen je človek, ktorým chceme tajne byť všetci. Rýchle motorky, pretekárske autá a sebadôvera na rozdávanie; jednoducho drsná aura zvládnutá do dokonalosti. To je to, čo Steve McQueen vždý robil najlepšie.

Je dôkazom, že nepotrebujete výrazné vzory a farby, aby ste spravili dojem. Khaki chinos nohavice, jednofarebný pulóver a čierne Persoly sú všetko, čo k životu potrebujete.

Paul Newman

Žiaden iný muž nedokáže vyzerať v black tie outfite tak nenútene. Aj napriek jeho mnohým úlohám tvrdých chlapov bol Paul Newman mimo filmového plátna veľmi dôstojným. A možno práve vďaka tejto kombinácii dvoch osobnostných protipólov vyzeral vždy tak skvelo v jednoduchom čiernom obleku a bielej košeli.

Vyčnievajte trochu z radu modrých oblekov a dajte si na seba klasický čierny s bielou košeľou. Jednoduchý outfit na úrovni nikdy Paula nesklamal, tak prečo by mal vás?

Princ Charles

V skutočnosti je princom, ale pre nás vždy bude kráľom britského krajčírstva. Princ Charles neustále ukazuje, čo to znamená byť dokonale oblečený, v obleku, ktorý sedí, ako sa na člena kráľovskej rodiny patrí. Či má práve namierené na večeru s predsedom vlády, alebo je na poľovačke v Škótsku, môžete si byť istí, že princ bude vyzerať vždy ako zo škatuľky.

Dobre sa pozrite na Jeho Výsosť a okamžite zistíte, že kľúčom je strih, nech ide o čokoľvek. Nabudúce, keď budete nakupovať, pamätajte, že akýkoľvek oblek bude vyzerať skvelo, keď vám bude dokonale sedieť. Rozprávajte sa, počúvajte, alebo ešte lepšie pozvite vášho krajčíra na pohárik, on je totiž ten mág, na ktorom to celé stojí.

Alain Delon

Zoznam štýlových mužov by jednoducho nemohol byť kompletný bez spomenutia nášho šéfa, pána Alaina Delona. Symbol francúzskej rivéry, la dolce vita štýlu a francúzsky ekvivalent talianskeho Sprezzatura. Alain Delon vždy vyzerá, že mu je všetko jedno, avšak čokoľvek má na sebe, dáva zvláštnym spôsobom zmysel. Všetko je spolu dokonale zladené a premyslené. Úloha ťažšia, než sa na prvý pohľad môže zdať…

Uvoľnite sa trochu. Dajte si na seba bielu košeľu, vyhrňte rukávy, rozopnite si o gombík viac a užívajte si život na maximum, presne ako Delon.

Sean Connery

Kto sa môže obliekať lepšie ako James Bond? Pre nás bola vždy dokonalá esencia Bonda Sean Connery, a pravdepodobne to súvisí s tým, ako sa na plátne hýbal. Než sa postavil po prvýkrát na pľac filmu Dr. No, Connery bol zanieteným študentom Yal Malmgrena, ktorý sa
špecializoval na pohyb tela. Ten naučil Conneryho hýbať sa s “hrozivou gracióznosťou pantera na love”, ako to opísal jeden z kritikov.

Sú to malé detaily, ktoré spravia ten najväčší dojem, presne ako Conneryho chôdza. Všimnite si jeho manžetové gombíky, jeho vreckovku. Nič nablýskané, iba jednoducho doplňujúce outfit. Nesnažte sa vytŕčať za každej okolnosti, niekedy pozorné skladanie jednoduchého ouftitu je všetko, čo potrebujete.

Mick Jagger

Na svete je iba jeden človek, ktorý sa môže obliekať ako Mick Jagger a nevyzerať pri tom komicky. Ten človek je Mick Jagger. Šialené kombinácie obrovských pruhov, superskinny džínsov a našuchorených košieľ je niečo, čo mnohí nepovažujú za štýlové. Ale, pri Mickovi to nie je oblečenie, ktoré stojí za zmienku, je to jeho postoj, ktorý to dáva zvláštnym spôsobom celé dokopy. Napokon, Jaggerov postoj k životu vytvoril najlegendárnejšiu rockovú kapelu všetkých čias, takže niečo na tom bude…

Mick Jagger v klobúku

Na to, aby ste si dali na hlavu cirkusový klobúk a vybrali sa na audienciu ku kráľovnej potrebujete naozaj veľa sebadôvery.

A Mick jej má na rozdávanie. Je skvelým príkladom toho, že ako veci nosíte je rovnako dôležité ako to, čo nosíte. Oblek na mieru bude vyzerať prázdny a nudný bez sebadôvery, takže zabudnite na chvíľu na nekonečné pravidlá a jednoducho si užívajte život.

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest