Style Guide

STYLE GUIDE: Ako nosiť oblek

_DSC0196 2

Internet je dnes už plný rád a tipov na t,o ako by sa mal muž správne obliekať. Preto je viac než logické, že to neminulo ani nás v žurnále Alain Delon.
Náš manuál je však trochu iný. Nebudeme vás zaťažovať pravidlami, etiketou a zbytočnými poučkami o výzore moderného muža. Fajn, možno trochu. Namiesto toho sme zobrali všetko, čo sa obliekania a štýlu týka a vydestilovali sme z kvanta informácií zopár jasných rád, ako vyzerať skvelo 24/7.
Každý mesiac vám prinesieme tip, ako vylepšiť časť vášho šatníka a štartujeme s tým najzákladnejším…

Oblek

Naučte sa, ako nosiť oblek a 90 % vojny máte vyhratej. Hlavne si zapamätajte tri základné pravidlá:

1. Fit 2. Fit 3. Fit

Ak vám oblek dobre sedí, aj ten najlacnejší bude vyzerať skvelo. Ak sa však budete topiť v mori látky, nepomôže vám ani to, že stál viac než priemerný mesačný plat. Kľúčom je trafiť správny fit, inak nemá význam oblek si obliecť.
Ako však viete, že oblek vám presne sedí?

Foto_5 copy copy

1. Začnite zhora

Dobrý oblek by mal objímať Vaše ramená, nie z nich prevísať. Väčšina mužov nosí veľkosť, ktorá je v skutočnosti pre nich o číslo väčšia. Skúste si nabudúce oblek o čislo menší než si myslíte, že potrebujete. Keď si oblečiete sako, mali by ste skočiť do pozoru a vystrieť sa. Musí mať v sebe trochu pevnosti. Pokiaľ oblek nesedí v ramenách, ruky preč.

Foto_4 copy copy

2. Vypracujte si biceps

Šírka rukávov je vec, na ktorú sa mnohí z nás pozerajú až ako poslednú, ak vôbec. Zamyslite sa však nad ňou. Štíhle rukávy na obleku vám prekvapivo vytvarujú skvelú figúru. Preto si dávajte pozor, aby vám neboli príliš široké.

Foto_6 copy copy

3. Torzo je to najdôležitejšie

Sako musí za každých okolností kopírovať vaše telo, ak vám nesedí v páse, krajčír vám ho rád zúži. Toto zvýrazní vaše ramená, aj keď sa práve nevoláte Rocky Balboa.
Vytvoríte tak ilúziu opačného trojuholníku a tí z nás, ktorí si radi večer doprajú pivko alebo dve, toto určite ocenia.

Foto_1.jpg copy copy

4. Ukážte trochu košele

Váš rukáv by mal siahať presne po kosť na zápästí, aby manžeta košele vytŕčala asi 1,5 centimetra. Berte to ako rám obrazu, elegantná bodka k dokonalému dielu.

Foto_6 copy 2 copy

5. Neťahajte zbytočne metre látky po zemi

U nás v Alain Delon máme radi čistý slim look nohavíc, ktorý je vpredu rovný. Vaše nohavice by sa mali iba dotýkať vrchu topánok, nie riasiť sa v troch vrstvách tak, že ich nie je ani vidieť. Takéto nohavice vás opticky predĺžia a zoštíhlia.

6. NIEČO, ČO NIKDY NEVYJDE Z MÓDY

Šedý oblek je švajčiarsky nožík oblekov. Ak máte mať iba jeden jediný, je to práve tento. Funguje za všetkých okolností, na rannej porade, aj na večerných drinkoch. Jediné, čo musíte zvládnuť, je vybrať si ten správny odtieň šedej. Nechcete letnú bledošedú, ani tmavú uhlíkovú. To, čo potrebujete, je v strede medzi nimi. Ak ste na pochybách, skombinujte ho s bielou košeľou a tmavou jednofarebnou kravatou na štýl Caryho Granta a zaručujeme, že budete najlepšie oblečený muž v každej miestnosti.

 

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest