Umenie osobnosti

Prečo by vám malo záležať na vašich vlasoch?

Barbershop

Pre mnohých z nás je návšteva kaderníctva skôr o trápnych tridsiatich minútach sedenia v salóne voňajúcom po dámskych prípravkoch. Práve preto sa snažíme túto návštevu oddialiť čo najďalej ako je len ľudsky možné. Alebo dokonca chytáme do rúk samostrihacie strojčeky, pretože prečo by sme to nezvládli doma, že?
Vďaka rozmáhajúcim sa holičstvám, alebo tzv. „barbershopom“, však už nie sme odkázaní na zúfalé riešenia a môžeme sa dať ostrihať s hrdosťou tak, ako sa na chlapa patrí. Nie je to predsa škoda, keď náš dokonalý štýl kazí zlý účes?

Po čase sme sa opäť vrátili do Barbershopu MMG Freedom Barbers, aby nás barber Maroš Ihnát presvedčil, že starať sa o vlasy sa oplatí.

Prečo by vám malo záležať na vašich vlasoch?

1. Nájdite si svojho barbera

Jeden veľmi múdry človek raz povedal: „Nájdi si dobrého krajčíra a barbera a za každú cenu sa ich drž. Všetko ostatné v živote bude potom hračka.”
Váš barber je ako doktor, presne vie, čo je treba spraviť, aby ste vyzerali dobre. Preto, keď narazíte na holiča, ktorý vás skvelo ostrihá, na čo riskovať a chodiť niekam inam. Aj svoje auto predsa dávate do servisu tam, kde dôverujete mechanikom.

Prečo by vám malo záležať na vašich vlasoch?

2. Nechajte to na neho

Svojmu barberovi dôverujte, je to profík, ktorý presne vie, čo sa vám bude hodiť. Nechajte si poradiť, aký strih je pre vás vhodný a ktorý sa bude dobre udržovať. Na leto je skvelý kratší účes s fadeom, teda vystrihanými bokmi. Môžete si ich nechať kratšie, alebo dlhšie, skúsený barber povie, ktorá verzia sa hodí práve vám. Navyše vyzerá dobre skoro na každom. Môžete si k nemu dať spraviť aj cestičku, ktorá celý „fade“ ozvláštni.

Prečo by vám malo záležať na vašich vlasoch?

3. Navštevujte ho pravidelne

Pravidelnosť je alfou a omegou dobrého strihu. Ak chcete, aby ste vyzerali dobre stále a nie len raz za čas, posnažte sa navštíviť barbera každé tri týždne. Potom začnú byť vaše boky príliš dlhé, čo pôsobí neupravene. Po návšteve barbershopu by ľudia z okolia nemali na vás vidieť výraznú zmenu, ak si ju všímajú, skráťte intervaly medzi návštevami.

Navyše, čerstvý strih vám dá pocit, ako keď si na seba dáte nové oblečenie, v ktorom vyzeráte super, za zlomok peňazí.

Prečo by vám malo záležať na vašich vlasoch?

4. Starajte sa nielen o vlasy

Starostlivosťou o vlasy by to nemalo končiť. Mnohí páni dnes nosia bradu, o ktorú sa taktiež treba náležite starať. Neupravovaním sa opäť dosiahne efekt zanedbanosti, presný opak toho, čo chcete bradou docieliť. Ak nemáte čas pravidelne mieriť k holičovi na úpravu, porozprávajte sa so svojím barberom, čo je pre vás vhodné na dosiahnutie toho najlepšieho výzoru brady.

Prečo by vám malo záležať na vašich vlasoch?

5. Používajte tie správne produkty

Vyjsť z holičstva s perfektným účesom je jedna vec, ale starať sa o neho aj v najbližších dňoch je vec druhá. Zabudnite na lacné gély z miestnej drogérie, radšej investujte do kvalitných produktov, ktoré by mal dobrý barbershop ponúkať. Na leto je skvelá pasta na vlasy Uppercut s limetkovou vôňou, ktorá je nielen osviežujúca, ale dosiahne aj maximálny fix vlasov s mierne lesklým efektom. Investujte taktiež pár eur do hrebeňa, ktorý vám pomôže pri aplikácii pasty alebo pomády.

Prečo by vám malo záležať na vašich vlasoch?

Rastúcu bradu by ste tiež nemali podceniť. Správnym olejom dodáte pokožke výživu a hydratáciu, bez ktorej sa inak môže veľmi poškodiť, dokonca až zjazviť. Na leto je preto ideálny olej na bradu Feshack, ktorý je príjemný a svieži, a zároveň veľmi výživný.

Zastavte sa na návštevu k pánom z MMG Freedom Barbers kde vás vezmú do parády skutoční profíci v odbore.

Foto: Pavol Zachar www.zacharphoto.com

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest